Duvardaki Çizimler Yaratıcılıktan mı Yaramazlıktan mı?

Geçen hafta beni görenler”Bu kadın ne yapıyor böyle?” diye sormaktan kendilerini alamamışlardır. Zaten ben, bizzat kendim tüm gün, boyama  esnasında, temizlik esnasında ve da bilimum o an için gereksiz ve vakitsiz işleri yaparken sordum durdum. Hatta yetmedi söylenip durdum. Kim mart ayında ev boyar ki, başka yapacak bir şey bulamadın mı oğlum, aaa burayı da mı karaladın? gibi istemsiz monologları, bir daha yapma çok kızarım, şeklindeki, etkisi oğlum için sıfır olan boşa sarfedilen cümleler izledi. Zaten bir etkisi olsaydı, evin salonu bir mağara dönemi tarzına göre dizayn edilmiş bir ev haline gelmezdi. Kara kalem çalışmaları, anne tarafından çeşitli yöntemlerle yok edildiğinden, tükenmez kalem metoduna geçmiş, salonun gözden ırak bölümlerine bir imza bırakmaktan çekinmemiş. Öyle suyla sabunla çıkmasın diye bir derinlik katmış, tükenmez kalemi boyasını kazıyacak şekilde bastırarak  eserlerini yaratmış. Kapı arkası, masanın ardında kalan kalan duvar parçası, televizyonun arkasında kalan kendini unutulmuş sanan duvar… Hepsi oğlumun sayesinde hayat bulmuş. Yani siz görmüyorum deseniz bile onlar gözünüze her seferinde daha büyüyerek  görünüyorlar. Bu sebeplerden dolayıdır ki taşınmamıza üç ay kala badana – boya  işleri mecburi oldu.

Peki düşünebiliyormusunuz ki bu çizimlerin sahibi velet, boyama esnasında rahat dursun?

” Babasıııı oğlunu tut.”

”Annesiii, oğlun boyayı döktü!”

”Babasııı yardım et, oğlun merdivene çıktı!”

”Yavrucuğum daha yeni sildim orayıııı!

”Annneee, Taylan suyuu dööktüüü!”

şeklinde çığlık benzeri seslenmeler gün boyu yankılanıp durdu ama oğlum kalıcı eser bırakma arzusundan vazgeçmedi. Öyle ki bazı yerlerde çok uğraşmış olacak ki, üzerine neredeyse on kat boya geçmemize rağmen izleri yok etmek mümkün olmadı.

Şimdi oğluma, bir gün cevaplayabilmesi dileğiyle soruyorum;

-Oğlum, duvardaki bu çizimler yaratıcılıktan mı yaramazlıktan mı? 🙂

NOT: Çocuklu evler kesinlikle silinebilen boya kullanmalı, mümkünse üzerine yazılamayan boya. Böyle boya var mı bilmiyorum ama yoksa bile bir an önce icat edilmeli!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Duvardaki Çizimler Yaratıcılıktan mı Yaramazlıktan mı?” üzerine 4 yorum

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s