Her çocuk farklı öğreniyor!

Her çocuğun, hatta aynı anne-babadan olsalar bile  farklı yöntemlerle öğrendiğini bizzat yaşayarak görüyorum. Kızımla 2  yaşında  başladığımız evde anne- çocuk aktivitelerimize, bir anne olarak gönül isterdi ki oğlumla da yapalım. Ama gel gör ki onu bir yerde 5 dk. tutmak imkansız. Kızımda gördüğüm uzun  konsantrasyon süresini oğlumdan beklememem gerektiğini artık kabul ediyorum.Henüz nasıl öğrendiğini keşfedemesem de doğru yolu bulmak üzereyim. Önce renklerle başlayalım dedim. Sinem’de renkli boya kalemleri işe yaramıştı. Oysa Taylan, boya kalemlerini sadece etrafa saçmak ve duvara resim çizmek için kullanıyor:)

Neyse ki imdadımıza Edukids Eğitici Oyun Kartları  yetişti. Minik Okul’dan  çekilişle  kazandık. Hiç bir hediyeye bu kadar sevinmemiştik. Doğrusunu söylemek gerekirse kutusu dahil bu kadar kaliteli olacağını beklemiyordum. Bize Zıt Kavramlar geldi.

 

 

Oğlumla kullanırız diye düşünürken kızımın da ilgisi çekti. Yavaş yavaş okumaya başladığı için o üzerindekileri okuyarak yap bozları yaptı. Oğlum da arkadaki renklerinin aynısını bularak. Böylece oğluma  zıt kavramları öğretmek için erken olduğundan renkleri öğretmek için işe yaradı. Edu Kids kartları ilgisini çekmiş olacak ki hangisi kırmızı, hangisi yeşil diye sorsam göstermeye başladı. Ben de çok sevindim.

Zaten aktivitelerimiz çok sayıda kısa kısa… sonrası şamata.

Biraz kavga biraz barışma. % 100 KARDEŞLİK🙂

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Her çocuk farklı öğreniyor!” üzerine 2 yorum

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s