MASAL İÇİNDE BULMACA

Kızım, kendisine kitap okunmasını çok sever. Öyle ki siz okumaktan yorgun düşseniz de o hala size bir tane daha diye tuttur. Bir ara, bir hikaye okuma oturumunu 3 hikaye ile sınırlamıştım. Bu sayı, nasıl oluyorsa 4′ e çıkıyordu:) Babası da” Bu kız bir an önce okumalı, yoksa bizim halimiz yaman” der dururdu da gene kıyamaz ”Bu son” der bir tane daha okurdu. 

Uzun lafın kısası, eğlenerek öğrenme yolculuğumuzda, daha önce renklerle mantık bulmacaları hazırlamıştım. Sinem’in çok hoşuna gitmişti. Bu defa  değişiklik yapıp, ona, bulmaca çözmeyi daha ilginç ve eğlenceli hale getirmek için, bulmacayı çok sevdiği şeyin yani masalın içine gizledim.

MASAL İÇİNDE MANTIK BULMACASI

Anne-Babaya Not:

Çocuğunuzdan soruyu çözmesini beklemeyin. Amacımız ipuçlarından çıkarımlar yapabilmesi, ipuçlarına yorum yapabilmesi ve önemlisi onu düşünmeye sevk etmektir. İlgisini çektikçe, sevecek, sevdikçe çözmeye heveslenecektir.

Çözüm için:

İp uçlarında verilen yönergelerinin kesin olanları, bulmacanın sonunda hazırladığım tabloya yerleştirin.  Geriye kalan ipuçlarından da çıkarımlar yaparak tabloyu tamamlayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s