Bir TV Devri Kapanmıştır Artık!

Çocuk doğunca masraflar artar, faturalar ikiye katlanır, bir hevesle olmadık eşyalar alınır, bir gün lazım olur diye bir köşeye sıkıştırılır. Dahası kendi çocukluğumuzda oynayamadığımız bebekleri, kamyonları çocuğumuz dünyaya gözünü açar açmaz alırız. Neredeyse çocuğuna hiç bir oyuncak almamış olarak geçinen bendeniz, evi oyuncaklar tarafından istila edilmiş halde görünce  ne yapsın? Nerden çıktı bunlar demez mi? Olan olmuş, dağılan dağılmıştır artık da keşke dağıtıldığı gibi toplansa. Hadi ondan vazgeçtim, dağıtıldığı gibi oynansa.  Oyuncaklar sanki sadece dağıtılmak için varlar. Oyuncak kovası, ters çevrilir, olmadı o minik ayaklar, bir o yana bir bu yana savrulur ve en yakın koltuğun altına gönderilir. Böylece bir oynama faslı biter, sıra asıl eğlenceye gelir. O da gerçek, yeni çağın teknolojik oyuncaklarıdır. Ne kadar engellemeye çalışsanız da onlar bir şekilde televizyonu, düğmesinden bir açar bir kapatır. Bir açar bir kapatır. Ha o arada siz yapma, aç şunu diye bir nevi çığlık atarsanız, o gene kapatır, gene açar. Kurtuluş için tek çare, odadan götürmek. Tabi bu süre birkaç saniye kadar ancak sürer. O minik ayaklar tıpış tıpış koşarak gelir ve kapının ağzından bakarak, en masum ses tonuyla ”Annne, anneeee! ” der siz de otomatik annelik  hareketiyle sarılırsınız. Disiplin, otorite …kuş olup uçar.

Lakin, evdeki bu elektronik eşyalara merak, ciddi boyutlarda masrafa yol açtı, açmaya da devam ediyor. Sevgili oğulcuğum, henüz yirmi bir aylık olmasına rağmen, kendisi bu güne dek, bir müzik setini, bir diz üstü bilgisayarı ve bir dijital fotoğraf makinesini kullanılamaz hale getirmiştir. Mobilya ve bilimum ahşap malzemeler üzerine bıraktığı kalıcı hasarları ve duvarlara çizdiği resimleri saymıyorum bile.

En son vukuatı da düğmesinden bir açıp bir kapatıp sersemlettiği televizyon oldu.  Aslında biz onun bu açıp kapamalar yüzünden bir gün emekli olacağını tahmin ediyorduk da böyle kendini yerde bulacağını, eminim, onun da aklına gelmemiştir.Yakında taşınacağımızı göz önünde bulundurarak, korkarım elimizi kolumuzu sallayarak, yanımızda bir parça eşya ile gideceğiz. 🙂

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bir TV Devri Kapanmıştır Artık!” üzerine 5 yorum

  1. Geri bildirim: Bir Kardeş Kıskançlığı Hikayesi | MİNİKLER VE ANNELERİ

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s