ÇOCUKLAR GÜLEREK UYANSIN!

Anne-babaların, hayatta çocukları için istediği en önemli şey onların mutlu olmasıdır. Bütün çabamız onların yüzünde gülümsemelerinin eksik olmaması için. Oysa bazen, görmezlikten geldiğimiz, konuşmaya çekindiğimiz konular  nedeniyle onların mutlu olmalarını, farkında olmadan engelliyoruz.

İşte bu sorunlardan bir tanesi olan gece ıslatma(enürezis),Çocuklar Gülerek Uyansın projesiyle artık çocuklarımızın yaşamında bir mutsuzluk nedeni olmaktan çıkıyor. Gazeteci, yazar ve üç çocuk annesi Pınar Reyhan Özyiğit‘in sözcüsü olduğu proje DryNites®la hayat buldu ve artık çocukların, sabahları yüzlerinde gülümsemeyle uyanmaları için ilk adımlar atıldı bile. Sabahları çocuk kahkahasından başka insanı daha ne mutlu edebilir ki…

http://www.cocuklargulerekuyansin.com adlı site de bu amaçla kurulmuş. Sitede, alt ıslatma ile ilgili detaylı bilgilere, uzman görüşlerine yer verilmiş.. Aileler kendi sorunlarını paylaşabildiği gibi soru sorup yanıt  da alabiliyorlar.  Pınar Reyhan Özyiğit de konuyla ilgili yazılar paylaşıyor.  Ayrıca bu sorunları yaşayanların hikayelerine de yer verilmiş ki siz de okuduğunuzda aslında konun ne kadar önemli olduğunun  farkına varacaksınız. Proje herkesten destek bekliyor.

Çocuklukta yaşanan ve göz ardı edilen birçok konu aslında yetişkinlikte çok daha büyük bir problem olarak karşımıza çıkıyor.

…ve Pınar Reyhan Özyiğit diyor ki:

Eğer  projemizi siz de arkadaşlarınız, akrabalarınız ve sosyal çevreniz ile paylaşırsanız, sadece anlatırsanız bile çok büyük bir iş yapmış olacaksınız.

Benzer şeyleri yaşayan bir annenin, bu sorunun ürolojik bir sorun olduğunun ve sadece doktor kontrolünde tedavi ile çözülebileceğinin farkına varmasını sağlayacaksınız.

Böylece bir çocuğun da gülümseyerek uyanmasının sebebi siz olacaksınız.

Küçücük bir çocuğun geceleri istediği sütü içmesini, yemek sonrası dilediği kadar karpuz yiyebilmesini ve diğer arkadaşları gibi sabah yataktan mutlulukla kalkmasını siz sağlayacaksınız…

Tek yapmanız gereken projemizi duyurmaya yardımcı olmak, paylaşmak, paylaşılmasını sağlamak!

Çok teşekkür ediyoruz çünkü şimdi senin de yardımınla çocuklar gülerek uyanacak…


Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz:

Çocuklarımızın yüzünden gülümseme hiç eksik olmasın ve sabahları gülerek uyansınlar.:)

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s