Rengarenk Kalemlik Projemiz 2. oldu!

Bloğu takip edenler bilirler, daha çok deneyler ve zeka geliştirici faaliyetlerimi yayınlıyorum. Oysa Sinem’in iki yaşından beri kes yapıştır etkinlikleri, boyama etkinlikleri çerçevesinde çok sayıda eser çıkarttık ortaya. Geçenlerde  de Kağıt vs. dergisi ve www.projedenizi.com‘un düzenlemiş olduğu bir proje yarışmasını görünce maksat eğlenmek ve faaliyet ise katılalım dedik ve rengarenk kalemlik projemizle başvurduk.

Dün sonuçları açıklandı. Sinem’in projesi 2. oldu. 🙂 Tabi ki inanılmaz bir mutluluktu. Hem 2. olmamıza hem de birbirinden güzel  faaliyetlerde bize çok yardımcı olacak süper hediyelere…

Bu vesileyle Sinem’in okulda yaptığı için ara vermiş olduğumuz kes-yapıştır, boyama vb. faaliyetlere geri dönüş yapmış olduk ve Renkli Fikirler Atölyesi hayat buldu.

İşte Rengarenk Kalemlik projesinin ortaya çıkışı:)

Çocuk parkından aldığımız bir miktar kumu yıkadık. Kuruduktan sonra gıda boyası ile renklendirdik ve tekrar kurumaya bıraktık. Bu esnada çevreden bulduğumuz taşları yıkayıp kuruttuktan sonra değişik renklerde boyadık.Kalemlik olarak kullanacağımız kabı eski bir CD’nin ortasına yerleştirip etrafına taşları yapıştırdık. Kumların kolayca yapışmasını sağlamak için, cam kabın süsleyeceğimiz kısmına kağıt bant yapıştırdık. Bantın üstüne de yapıştırıcı sürüp kuma buladık. Birkaç dal ve çiçek ilave edip kalemliğimizi süsledik. Son olarak da CD’nin boş bıraktığımız kısmına kalemliği yapıştırdık. Taşların parlak görünmesini sağlamak ve boyayı korumak için sprey vernik sıktık. İşte rengarenk kalemliğimiz:)

Diğer etkinliklerimiz:

Rengarenk Kalemlik Projemiz 2. oldu!” üzerine 8 yorum

  1. sitenizi tesadüf eseri buldum çok beğendim szi gercekten tebrik ederim çocuklarla çok güzel vakit geçiriyorsunuz.takipçinizim artık:)

    Beğen

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s