Hafta Sonu Etkinliklerinden İzlenimler

Çocuklarla farklı bir şeyler yapmak amacıyla hafta sonu bir gün çocukların yaşına uygun ve tabi ki uygun mesafeyi gözeterek uygun etkinlikler seçmeye çalışıyorum. Bu hafat sonu da Trump Towers’daki hem kızıma hem de oğluma uygun etkinlikle r olduğunu görünce kaçırmayayım dedim. Aslan Max ve arkadaşlarının oğlumun dikkatini çekeceğini, kızımın da Mad Science Deneyleri ile eğlenerek öğreneceğini düşündüm. Anladım ki oğlumun beğendiklerini seçip onun adına karar vermem için yaşı küçük. Aslan Max hiç dikkatini çekmedi bile. O daha çok oyuncak dükkanındaki her çeşit arabayı kurcalama ve elimden fotoğraf makinesini kapıp  fotoğraf çekme derdindeydi. Bana fotoğraf çektirmediği gibi her türlü şirin pozu vermeye çalışarak ablasının fotoğraflarını doğru düzgün çekmeme de izin vermedi. Sonuçta kızım verdiği pozlarla oğlum da fotoğraf çeken minik şeklinde dikkatleri çektiler. Ancak etkinliğin sadece Aslan Max ve arkadaşlarıyla fotoğraf çektirmeyle sınırlı kalması, daha farklı eğlenceli şeyler bekleyen çocukları biraz üzdü. 

Mad Science etkinliklerine gelince… Deneylerin yapıldığı yere hiçbir yönlendirmenin olmaması aktivitelere geç katılmamıza neden oldu. Etkinlik alanını tesadüfen görürseniz ne ala…:) Bu haftaki deneyler sanırım hava konuluydu. Havayı hissetme, rüzgarın etkisi, akciğerlerin çalışması ve boş görünen her şeyin içinde aslında içinde hava olduğunu anlatan gösteriler yapıldı. Bizim de meraklı minikler laboratuvarı bölümünde yaptığımız yumurta deneyi de Sinem için süpriz oldu. Biz kendi deneyimizde yumurtayı çıkartmayı denememiştik ve bu konu üzerinde Sinem’le konuşmamıştık. Deney sonunda da bu yumurtayı dışarı nasıl çıkartabiliriz diye sorulunca ” İçine tekrar hava koyabiliriz” deyince çok şaşırdım. Demek ki deneyi çok iyi anlamış ve en önemlisi mantıklı önerilerde bulunabiliyor artık. Bir anne olarak gurur duydum.:) Gördüğüm kadarıyla  bütün çocuklar çok eğlendi.

Hafta sonu her iki gün de devam eden Mad Science gösterileri Kasım ayı boyunca Trump Towers’da olacak. Çocuklarınıza bu deneyimi ve eğlenceyi yaşatmanızı öneriyorum.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Hafta Sonu Etkinliklerinden İzlenimler” üzerine bir yorum

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s