İTÜ Bilim Merkezinde Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri

Graphic2

Çocukların, bilimi eğlenerek öğreneceği, okul müfredatı doğrultusunda hazırlanmış programıyla, Eğlen -Bilim hafta sonu çocuk  atölyeleri 8 Aralık’ta başlıyor. 26 Ocak’a kadar devam edecek olan bilim atölyelerinde çocuklar yaş gruplarına göre hazırlanmış atölyelerde bilim ve tekniğin ilginç olduğu kadar zevkli yönlerini de keşfedecekler.

Çılgın Bilim Atölyesi (7-11 Yaş)

Temel bilime dayalı deneyler ve çalışmalar yapılıyor. Enerji, yalıtım,elektrik, astronomi, böcek gözlemleme, mutfak deneyleri, ve ilginç kimya konulu atölye çalışmalarını içeren program 8 hafta sürüyor.

Okuldan Önce Bilim Atölyesi (4-6 Yaş)

Okul  öncesi dönemde ki çocuklar için düzenlenen programda hayal gücünü geliştirici, doğa ve çevre algısı ile motor becerilerini güçlendirme üzerine tasarlanmış atölyelerde, dedektiflik bilimi , doğa gözlemi, mıknatıslar, doğa gözlemi gibi konular yer alıyor.

eglen bilim_IMG_6252_c - Kopya

Eğlen-Bilim, özellikle genç beyinler için hazırladığı eğitim programlarını onlara eğlenceli bir şekilde sunan, kendilerine “bilim sanatçıları” adı veren ve  misyonlarının, toplumu bilim ve teknolojinin güzelliği ve sıra dışılığı ile buluşturarak onları meraka teşvik etmek olduğunu belirten gençlerden oluşuyor. Eğlen Bilim, eğitimci ve sanatçılardan oluşan ekibi ile hazırladığı eğitimlerin içeriğini kendisi üretmekte ve bu konuda Türkiye’de tektir. 

Ücret ve program bilgisi için ağıdaki iletişim araçları kullanılabilir.

 

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s