Anı Kutusu

Çocuklarımız gözlerimizin önünde büyüyor ve ne acıdır ki biz, bunu sadece vakit bulup da, çektiğimiz fotoğraflara bakarken veya bir aile videosunu izlerken fark ediyoruz. Kızım daha beş buçuk , oğlum henüz iki buçuk yaşında olmasına rağmen, ne kadar da hızlı büyümüşler diyorum fotoğraflara bakarken. Evet, geleceğe güzel anılar, paylaşılmış güzel duygular bırakmak, bırakabilmek insan için en büyük hazinelerden biri olsa gerek. Bir de bunları saklayabilmek  tabi ki. Çünkü insanoğlunun hafızası unutmam dediği şeyleri bile  unutup, zamana yenik düşebiliyor.  Bugünlerde bunun farkına daha çok varıyorum. yeniden iş hayatına dönmem birlikte, çocuklarımla birlikte geçirdiğim zaman azaldı ve her ne kadar günler yavaş geçiyor gibi görünse de bir bakmışız ki yıllar akıp gitmiş. Hiç bir gün birbirinin aynı değil. O nedenle her günü, bir daha yaşamayacağımızı bilerek yaşamak, hem kötü geçen günler için kurtarıcı hem de güzel geçen günler için farkındalığı artırıcı etken olabilir.

Bir kutu… Geçmişi geleceğe taşıyabilecek, anıları saklayabilecek birer anı kutusu hazırlıyorum çocuklarıma. Kızıma çoktan hazırladım. Şimdi güzel anılar biriktiriyorum içine. İlk doğum fotoğrafları, ilk uçak bileti, ilk dişi, ilk adımları, ilk gülümsemesi, ilk sözcüğünü içeren notları, çizdiği ilk resim, doğum günü mesajları, okuldaki ilk şiiri, ilk karnesi, aşıları… Aslında düşününce ne kadar çok şey var konulabilecek bu kutu içine. Fotoğraflarını bir albümde  biriktirmek yerine renkli fon kağıtlarına yapıştırıp, süsleyerek saklıyorum. Oğlum için henüz başlamadım.  İlk yapacağım şey fotoğraflarını bastırıp süslemek. (scrapbooking) Daha sonra anıları kutuya yerleştirmek. Çok sevdiğim bir hobi olan scrapbooking’i de bu vesileyle sizlere duyurmuş oldum. 🙂

Çocuklarınız için, kendiniz için geleceğe güzel anılar bırakmanız dileğiyle…

121

122

Bu akşam oturup ailecek fotoğraflara baktık. İnsan hiç çocuğunun küçüklüğünü unutabilir mi? Ama biz aradan sadece beş yıl geçmiş olmasına rağmen, kızımızın ne kadar büyüdüğünü fotoğrafların bakınca anladık. Her hali çok çok güzelmiş! Allah, bütün çocukları annelerine babalarına bağışlasın.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s