Mini Mini Bir “BEN” Kitabı

Kızım, “Mektup Arkadaşlığı”  hakkındaki fikirlerimi paylaştığımdan beri heyecanla kendi tanıtım yazısını hazırlamaya çalışıyor. Baktım evde birkaç müsvedde var. Bir şeyler yazmaya çalışmış ama bir türlü bitirememiş. Zaten birlikte hazırlarız demiştim. Hatta “sen yazmaya başlayınca blogda artık senin yazılarını da paylaşırız” dedim. Sevincinden ne yapacağını şaşırdı. Evet, ” Çocukların Kaleminden” sayfasında çocukların yazılarına, yapmış oldukları faaliyetlere yer vereceğim. Kısacası onların yaratıcı eserleri bu sayfada yer alacak. Amaç, ağaç yaşken eğilir misali, çcukların fikirlerini özgürce söyleyebilmeleri, toplumda ben de varım diyebilmeleri, değerli olduklarını hissetmeleri.

Çalışmaya başladığımdan beri hafta içi çocuklarla geçirdiğimiz vakit çok azaldı. Bir günde yaptığımız aktiviteler 2-3 güne sarkmaya başladı. Mesela kızım kendi  yazısını hazırlamaya o kadar hevesli olmasına rağmen araya giren başka şeyler ve yorgunluk gibi sebeplerle  bir türlü  hazırlayamadık. Sanırım artık, bugüne kadar birlikte yaptığımız şeyleri tek başına yapması gerekecek. Havalar da güzel olunca saatlerce dışarıda oynamak onu daha çok mutlu ediyor. Çocuk demek oyun demek. Biz ona okudukça okumaktan daha çok zevk alacaksın derdik de pek hoşuna gitmezdi, okumayı henüz hece hece yaptığı dönemlerde. “Her gün 3-4 sayfa oku”,  ısrarımız karşısında  sıkıldığının farkındaydım. Şimdi hiç bir şey demesem bile her gün okuyor ve en önemlisi bunu kendi isteğiyle ve severek yapıyor. Demek ki biraz ısrar, biraz istikrar iyidir. Şimdi sıra yazmaya teşvikte.

Benim de interaktif anne olma zamanım gelmiş gibi görünüyor. Madem ki akşama kadar çocuklarla olamıyorum, birlikte yapacağımız şeyleri onlar için eğlenceli hale getirerek kendilerinin yapması için destek olmalıyım diye düşündüm. Bu nedenle ona bol resimli, kendisini anlatabileceği mini bir kitap hazırladım. Yazmaya ilk adım. 🙂

Siz de bu mini kitabı çocuğunuzla doldurarak bize (miniklerveanneleri@gmail.com) gönderebilir ve çocuğunuzun ilk yazısını paylaşabilirsiniz.

imagesCA39XRX7L

Mini Mini Bir “BEN” Kitabı” üzerine 8 yorum

  1. Selamlar kitaba bayıldım ne güzel olmuş ellerinize sağlık Deniz ile konuşayım isterse böyle birşey..Ama sizinki 1. sınıfta değil di diye hatırlıyorum ?

    Beğen

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s