Ağustos 2013 Ücretisz Çocuk Etkinlikleri

 Organik Pazar’da Kitap Okuma ÇemberleriDSCN9386

Kitap Okuyan Çocuklar’ın kitap okuma çemberleri Şişli, Kartal, Özgürlük Parkı organik pazarlarında başlıyor. Kitap Çemberi saatleri ve bulundukları yerler:

Şişli Organik Pazar: Her Cumartesi, 10.30′da meyvesuyu standının yanındaki masada

Kartal Organik Pazar: Her Pazar, 9.30′da gözleme standının yanındaki masaların birinde …

Özgürlük Parkı Organik Pazarı: Her Çarşamba 10.30′da Tahta gemi ile piknik masalarının arasındaki büyük ağacın altında…

*Pazar’a giderken yanınızda kitaplarınızı götürmeyi unutmayın. Şarkılar, hikayeler, masallarla dolu; ekolojik yaşamla örülü  kitap okuma çemberi sizinle daha da büyüyecek!

Toprağın, suyun, buğdayın hikayelerinin bol bol anlatılacağı okuma çemberleri olsun..

Kitap Okuyan Çocuklar iletişim:

http://kitapokuyancocuklar.org/

bilgi@kitapokuyancocuklar.org/

https://www.facebook.com/KitapOkuyanCocuklar

İŞ BANKASI MÜZESİ AĞUSTOS AYI ÇOCUK ATÖLYELERİ

MECLİSİNİ KUR ATÖLYENİ SEÇ (9-12 Yaş):

İş Bankası Müzesi’nde çocuklar kendi aralarında meclis kurup, sunulan atölyelerden hangisinin uygulanacağı kararını demokratik bir ortamda veriyorlar. Tartışma platformunda karşılıklı bilgi ve fikir alışverişinde bulunduktan sonra çocuklar geri dönüşüm malzemelerinin ön planda olduğu masal, müzik ve heykel atölyelerinden birini meclis sistemiyle seçiyor ve hep birlikte uyguluyorlar.

Atölye süresi 120 dakikadır.

Katılım ücretsiz olup, rezervasyon için çocuk adı, doğum tarihi ve iletişim bilgilerinizi yazıp muze@isbank.com.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Atölyelerle ilgili detaylı bilgi için: 0212 511 18 04

14 Ağustos Çarşamba, 11:00

bilimgBİLİM GÖSTERİSİ

Temel bilim konuları bu gösteriler ile artık çok daha eğlenceli hale geliyor. Yapılan bütün bilimsel deneyler sadece öğrenmeyi değil, aynı zamanda eğlenmeyi de amaçlıyor. İlköğretim öğrencilerine hitap eden interaktif, teatral bir şov halinde yapılan bu gösteriyi kaçırmayın!

Atölye süresi 60 dakikadır.

Katılım ücretsiz olup, rezervasyon için çocuk adı, doğum tarihi ve iletişim bilgilerinizi yazıp muze@isbank.com.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Atölyelerle ilgili detaylı bilgi için: 0212 511 18 04

17 Ağustos Cumartesi, 11:00 ve 14:00

YARATICI DRAMA İLE OKUMA ATÖLYESİ (5-10 yaş):

Çiğdem Odabaşı’nın eğitmenliğinde yaratıcı okuma atölyeleri müze kültüründe çocuklarla buluşuyor. Yaratıcı drama yöntemi ile okumaya farklı bir bakış açıları kazandırmayı hedefleyen atölye,  oyunla tiyatroyu, resimle müziği, heykelle müzeyi bir araya getiriyor. Kitap okumayı eğlenceli hale getirerek grup eşliğinde yürütülen okuma atölyeleri aynı zamanda çocukların, hayal gücünü, grup içinde kendini ifade etmesini, sorgulama ve problem çözme becerisini geliştiriyor.

Katılım ücretsiz olup, rezervasyon için çocuk adı, doğum tarihi ve iletişim bilgilerinizi yazıp muze@isbank.com.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Atölyelerle ilgili detaylı bilgi için: 0212 511 18 04

25 Ağustos Pazar, 11.00-12.00 (5-6 Yaş), 60 dakika

25 Ağustos Pazar, 12.30-13.30 (7-8 Yaş), 60 dakika

25 Ağustos Pazar, 14.30-15.45 (9-10 Yaş), 75 dakika

TRUMP TOWERS TİYATRO ŞENLİĞİ

2116332573

OPTİMUM OUTLET

Optimum Çocuk Kulübü, Ağustos ayı boyunca Cumartesi günleri 14.00 ile 18.00 saatleri arasında ücretsiz çocuk atölyeleri düzenliyor.

17 – 24 ve 31 Ağustos tarihlerinde yapılacak atölyeler arasında Kurabiye ve Cup Cake Süsleme Atölyesi, Hacivat & Karagöz, Minyatür Davul, Tarihi Oyuncaklar, Tişört Boyama Atölyeleri yer alıyor.

Küçülen Kağıt ile Anahtarlık ve Kolye Yapımı, Şeker Sepeti, Bayram Kese ve Çantası, Hediye Kutusu, Bayram Hediyesi, Boncuk ve Takı Atölyeleri’nde yapacakları çalışmalar ise miniklerin hayal dünyalarında yepyeni ufuklar açacak. Çocuklar Mevsimler, Maddenin Çılgın Hali, Doğal Afetler, Karikatür, Boyalarla Şekilgeç, Vitray Çerçeve Boyama ve Sanat Kili ile Dondurma Yapımı Atölyeleri etkinliklerinde çocuklar yaratıcı fikirlerini hayata geçirecek.

Etkinlik ücretsizdir. Uyarı: Son anda olabilecek değişiklikler için, etkinliğe katılmadan önce telefonla bilgi alınız.
DOYA DOYA SANAT FESTİVALİ
Kadıköy Belediyesi’nin, 15 Haziran – 25 Ağustos tarihleri arasında düzenlediği Doya Doya Sanat etkinliği, küçük büyük herkesi sokaklarda sanatla karşılaştırıyor.Bağdat Caddesi, Bahariye Caddesi, Fenerbahçe Parkı, Halitağa Caddesi, Koşuyolu Mahallesi Evi, Koşuyolu Parkı, Kriton Curi Parkı, Moda Parkı, Özgürlük Parkı, ve Tarihi Çarşı olmak üzre tam 10 Mavi Noktada ücretsiz olarak etkinlik düzenliyor. Gitmediyseniz hala vaktiniz var.:) 25 Ağustos son gün!İşte henüz yapılmamış etkinlikler:

Balkan Band

Balkan müziğinin en seçkin şarkılarından seçilmiş repertuvarı ile izleyiciye eğlenceli bir program sunan Balkan Band Balkanların havasını Kadıköy’de estirmek “dinleyicinin nabzına göre müzik” düşüncesiyle izleyiciyle buluşmaktadır.
Gösterim Tarihleri:
17 Agustos Cumartesi 19.00 – Kriton Curi Parkı
25 Agustos Pazar 19.00 – Haliağa Caddesi

Grup Napolion

Repertuvarında; İtalyanca Arialar, Valsler, Türkçe ve yabancı Tanglar, Film müzikleri gibi izleyicinin her zaman aklında olan müzikleri seslendiren Grup Napolion, etkinliklerinde Tango gösterisi sergileyerek izleyiciye hem görsel hem de müziksel bir sanat etkinliği sunmaktadır.
Gösterim Tarihleri:
17 Agustos Cumartesi 19.00 – Halitağa Caddesi
18 Agustos Pazar 19.00 – Bahariye Caddesi
24 Agustos Cumartesi 19.00 – Fenerbahçe Parkı
25 Agustos Pazar 19.00 – Tarihi Çarşı

Kadıköy Bandosu

Klasik müzik ve bilinen bando parçalarını repertuvarında bulunduran grup, etkinlikleri gösteriden daha çok konser niteliği taşımaktadır. Sevilen eserlerin bakır nefesli sazlara uyarlanmış aranjelerini seslendirerek dinleyiciye şimdiye kadar açık havada hiç karşılaşmadığı kaliteli bir bando etkinliği sunacaktır.

Gösterim Tarihleri:
18 Agustos Pazar 19.00 – Bağdat Caddesi
24 Agustos Cumartesi 19.00 – Bağdat Caddesi

Kukla

Küçük kırmızı kuşla dev gibi bir balığın dostluğu nasıl başlar? Ya korktuğunuz şeyin sizin yardımınıza ihtiyacı varsa? Önyargılardan önce anlamak, birlikte yaşamak üzerine sıcacık bir masal.

Gösterim Tarihleri:
17 Agustos Cumartesi 19.00 – Koşuyolu Mahalle Evi
25 Agustos Pazar 19.00 – Koşuyolu Mahalle Evi
24 Agustos Cumartesi 19.00 – Halitağa Caddesi

Little Band

2009’da Kayhan Doğan tarafından kurulan Little Band müzik grubu latin-caz-blues parçalar seslendirmektedir. Dans showlarıyla, perküsyon workshoplarla izleyicilerine keyifli anlar geçirtmeyi hedeflemektedirler.

Gösterim Tarihleri:
25 Agustos Pazar 19.00 – Bahariye Caddesi

Turnaların Hikayesi

Turnalar göçmenlikleriyle bilinirler. Türkülerimizde hep gidip gelmeyenleri, beklenenleri, umutsuzluk içinde umudu bulanları ifade etmişlerdir. Turnalar bilirler göçmenliğin zor iş olduğunu, yalnızgidilemeyeceğini. Beraber olmak isterler, beraber uçmak bu belirsiz yolculukta. Turna ailesinin hikayesi bir göçmenlik hikayesidir, bu sokakta anlatılan. Hikayemizi 2010’da anlatmaya başladık. Fransa’da tiyatrolarda, Hollanda’da okullarda, Belçika’da köy meydanlarında, Türkiye’de tren istasyonlarında ve hikaye hala bitmedi. Göçmenlerimizin hikayeleri hala aynı şiddette devam etmekte. Biz de bu yüzden bu sokaktayız, aynı istekle göçmenlerimizin hikayelerini tekrar tekrar anlatabilmek için.
Gösterim Tarihleri:
17 Agustos Cumartesi 19.00 – Tarihi Çarşı
18 Agustos Pazar 19.00 – Fenerbahçe Parkı

VIP Quartet

Klasik Müziğin en sevilen parçalarından oluşan repertuvarı ile İzleyiciye unutulmaz bir klasik müzik etkinliği sunan Vip Quartet Barok dönem, Romantik Dönem, Klasik dönem müziklerini Kadıköy’ün sanatsever halkı için seslendirecek.

Gösterim Tarihleri:
18 Agustos Pazar 19.00 – Tarihi Çarşı
24 Agustos Cumartesi 19.00 – Koşuyolu Mahalle Evi

Sokak Tiyatrosu

Gösterim Tarihleri:
17 Agustos Cumartesi 19.00 – Tarihi Çarşı
18 Agustos Pazar 19.00 – Fenerbahçe Parkı

Etkinlik ücretsizdir. Uyarı: Son anda olabilecek değişiklikler için, etkinliğe katılmadan önce telefonla bilgi alınız.
KANYON AVM
Yaz aylarında, hafta sonlarında Kanyon’a gelen çocukları birbirinden eğlenceli meslek atölyeleri bekliyor.Etkinlik alanında kurulacak meslek atölyelerinde her hafta sonu farklı bir mesleğin tanıtılacağı aktivitelerle çocuklar eğlenirken öğrenme fırsatı yakalayacak. Her hafta belirlenen farklı temalarla çocuklar; pilotluktan itfaiyeciliğe, doktorluktan dalgıçlığa kadar hayallerini süsleyen bütün meslekleri tanıyacak ve deneyimleyecek.

Etkinlikler 12.00 -18.00 saatleri arasında, B2 Etkinlik alanında ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Etkinlik Programı:

17-18 Ağustos 2013 Minik Bilim İnsanları

24-25 Ağustos 2013 Minik Dalgıçlar

 

 

Etkinlik ücretsizdir. Uyarı: Son anda olabilecek değişiklikler için, etkinliğe katılmadan önce telefonla bilgi alınız.

 

 

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s