2013-2014 Yarıyıl Tatili Ücretsiz Çocuk Etkinlikleri/ 2

Airport Avm

Benim Oyun Kartlarım Oyun AtölyesiAİRPORT’ta ‘’OYNUYORUZ, EĞLENİYORUZ, YARIŞIYORUZ!’’

Benim Oyun Kartlarım Oyun Atölyesi ile Türkçemizi geliştiriyoruz… Airport Outlet Center’ın yarıyıl tatilinde son hediyesi Lale Erkal ve Sibel Akses ‘in yönettiği ‘’Benim Oyun Kartlarım Oyun Atölyesi’’ çocuklarımızla buluşuyor. 4. Sınıf ve üzeri yaş grubu için yapılacak etkinlikte dereceye girecek çocuklar ‘’Benim Oyun Kartlarım Kitap Seti’’ sahibi olacak. Deneyimli eğitimciler ile yapılacak yarışmada çocuklarımız, hem eğlenceli vakit geçirecek hem de öğrenerek yarışacaklar.

Ayrıca, etkinlik sırasında satışa sunulacak ‘’Benim Oyun Kartlarım Kitap Seti’’ ile elde edilecek gelirin bir kısmı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ndeki çocuklarımızın atölye eğitimlerinde kullanılacaktır.

8 Şubat 2014 Cumartesi  günü  14:00 – 16:00 saatleri arasında İstanbul Ataköy’deki  Airport Outlet Center  giriş katında yapılacak etkinliğe tüm çocuklar davetlidir.

ADRESLondra Asfalti Kuleli Mevkii E-5 Karayolu Üzeri
Bakirköy / Istanbul

 

İstinye Park

Nivokido

Viko Çocuk Tiyatrosu

Elektrik anahtar ve priz sektörünün yenilikçi ve lider kuruluşu VİKO’nun çocuk tiyatrosu, çocukları enerji verimliliği konusunda bilgilendirmek üzere “Aydınlık Bir Gelecek İçin” adlı çocuk oyunu ile sömestr tatili boyunca kültür merkezlerinde ücretsiz olarak çocuklarla buluşacak.

Her geçen gün tükenen doğal kaynaklar ve kirlenen çevre, dünyamızın ve insanlığın geleceğini tehlikeye atıyor. Enerji için ödenen bedeller ise her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın enerji verimliliği konusunda bilinçlendirilmesi büyük önem taşıyor. Kurumsal sosyal sorumluluk alanındaki örnek projeleri ile tanınan VİKO’nun oluşturduğu Çocuk Tiyatrosu iki yılda 200 Bin öğrenciye “Aydınlık Bir Gelecek İçin” adlı bir oyunu sahneleyerek gelecek nesillere değer katmaya devam ediyor. Oyun; enerji verimliliği, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm ve elektrikli ev kazalarına karşı korunma konularında çocukları bilgilendiriyor. Eğlendirirken öğretmeyi amaçlayan bu harika tiyatro oyunu sayesinde çocuklar hem çok eğleniyor hem de enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı konusundaki sorumluluklarının farkına varıyor. “Aydınlık Bir Gelecek İçin” çocuk oyunu, şimdi sömestr tatili boyunca da ücretsiz olarak sahneleniyor ve tüm çocukları harika vakit geçirmeye bekliyor.

VİKO Çocuk Tiyatrosu’nun sahnelediği “Aydınlık Bir Gelecek İçin” adlı müzikli çocuk oyunu;
Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi’nde 1-4-7 Şubat günleri saat 13.00’te,
Üsküdar Niyazi Sayın Kültür Merkezi’nde 5-6 Şubat günleri saat 12.00’de,
Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde ise 2-3-9 Şubat günleri saat 11.00’de ücretsiz olarak izlenebilecek

Türkiye İş Bankası Müzesi

Çocuklar yarıyıl tatilinde İş Bankası Müzesi’nde hem eğleniyor hem öğreniyor.

İş Bankası Müzesi Atölyeler (3)

Her yarıyıl tatilinde çocuklara yönelik etkinlikler düzenleyen Türkiye İş Bankası Müzesi, bu tatilde de atölye çalışmalarında 4-12 yaş grubu çocukları ağırlıyor. İş Bankası Müzesi, Eminönü’ndeki tarihi binasında düzenlediği atölye çalışmalarıyla çocukları hem eğlendirmeyi hem de onların gelişimine destek olmayı hedefliyor.

Atölye çalışmaları 4 – 12 yaş gruplarına yönelik hazırlandı ve 8 Şubat tarihine kadar sürecek. Katılımın sınırlı sayıda gerçekleşeceği atölye çalışmalarına kayıt yaptırmak için iletişim bilgileri ile birlikte katılımcı çocuğun isim ve yaş bilgilerini, katılmak istenilen atölyenin adı, tarihi ve seansını muze@isbank.com.tr adresine gönderilmesi yeterli. Rezervasyon ve bilgi için: muze@isbank.com.tr /  0212 511 18 04

İş Bankası Müzesi’nde çocukları bekleyen eğlenceli atölye çalışmaları şunlardan oluşuyor;

Gizli Saklı Atölyesi  (10-12 yaş) -Ücretsiz

Kendinize ait değerli eşyalarınızı nerede saklardınız? “Değerli olanı saklamak” fikrinden yola çıkıp, bankaların kasa dairelerine uzanan bu hikâyede çocuklar, Müze’de gizli hazineleri keşfediyor; sayı avı oynuyor; ilişkilendirme oyunuyla Müze’de keşfettiği nesneleri pekiştiriyor. Sonunda herkes ”değerli olanını saklamak” için origamiden mini kasalar yapıyor.

31 Ocak Cuma, 11:00 (90 dakika)

Sandviç Resim (9-12 Yaş) -Ücretsiz

Sadece paranın tasarrufu mu olur? Müze gezisinde bu kez enerji ve tüketimde tasarruf kavramı cam üzerinden anlatılıyor ve atölyede çocuklar, çeşitli malzemelerle camdan sandviç resim yapıyor.

31 Ocak Cuma, 13:00 (90 dakika)

8 Şubat Cumartesi, 14:30 (90 dakika)

“Bütçe Tutum Tasarruf”

(8-10 Yaş)

Eğitmenler eşliğindeki müze turunun ardından, bütçe tutum tasarrufla ilgili hikâye anlatımı, matematik yarışması, eski hesap makinesi incelemesi ve kumbara tasarımı yapılır.

1 Şubat, Cumartesi, 11:00 (120 dakika)

(11-13 Yaş)

Eğitmenler eşliğinde müze turunun ardından, müze ile ilgili bilgi yarışması, eski hesap makinesini incelemesi, şirket işletmesi için hesaplamalar ve logo tasarımı yapılır.

1 Şubat, Cumartesi, 14:00 (120 dakika)

“Kırmızının Büyüsü” (4 Yaş)-Ücretsiz

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

Çocukların problem çözme becerilerini geliştirmeyi hedeflerken onların, renkleri ayırt etme, dikkat ve odaklanma, sağ ve sol kavramını becerilerini grup eşliğinde oyun, doğaçlama ve canlandırma teknikleri kullanılarak kazandırmayı amaçlayan atölyemize kardan adam yapmaya hevesli tüm 4 yaş grup arkadaşları davetlidir.

2 Şubat Pazar, 11:00 (60 dakika)

“Oyuncak Sevgisi” (5-6 Yaş)-Ücretsiz

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

Çocukların dikkat, konsantrasyon, hızlı-kontrollü-yavaş hareket etme, strateji geliştirme ve grup içinde oyun becerilerini kazandırmayı amaçlayan atölyemize 5-6 yaş aralığındaki tüm oyun severler davetlidir.

2 Şubat Pazar, 13:00 (60 dakika)

“Gizem ve Merak” (7-8 Yaş)-Ücretsiz

Yaratıcı Drama Eğitmeni: Çiğdem Odabaşı

Bu atölye ile öğrencilerin, problem çözme, dikkat etme, ipuçlarını yakalama ve grup eşliğinde tartışarak sorgulayarak doğruyu bulmanın öneminin kavranması amaçlanmaktadır. Atölye boyunca grup eşliğinde, oyun, rol oynama ve doğaçlama ile süreç deneyimlenerek kitaba ve devamına merak uyandırmak amaçlanmaktadır.

2 Şubat Pazar, 15:00 (60 dakika)

“Kendi Kahramanımı Yaratıyorum”  (9-12 Yaş) -Ücretsiz

Eğitmen: Nilay Yılmaz

Yaratıcı yazma çalışmasında çocuklar yaratıcı drama oyunları oynar, canlandırmalar yapar, eğlenceli yaratıcı yazma pratikleri ile özgün ürünlerini üretirler. Yazma süreci resim, müzik, ritim/devinim çalışmalarıyla da desteklenir.

5 Şubat Çarşamba,  11:00 (90 dakika)

 “Fotoğrafın Öyküsünü Yazıyorum” (9-12 Yaş)-Ücretsiz

Eğitmen: Nilay Yılmaz

Yaratıcı yazma çalışmasında çocuklar yaratıcı drama oyunları oynar, canlandırmalar yapar, eğlenceli yaratıcı yazma pratikleri ile özgün ürünlerini üretirler. Yazma süreci resim, müzik, ritim/devinim çalışmalarıyla da desteklenir.

6 Şubat Perşembe, 11:00 (90 dakika)

“Müziğin Öyküsünü Yazıyorum” (9-12 Yaş)-Ücretsiz

Eğitmen: Nilay Yılmaz

Yaratıcı yazma çalışmasında çocuklar yaratıcı drama oyunları oynar, canlandırmalar yapar, eğlenceli yaratıcı yazma pratikleri ile özgün ürünlerini üretirler. Yazma süreci resim, müzik, ritim/devinim çalışmalarıyla da desteklenir.

7 Şubat Cuma, 11:00 (90 dakika)

Para Atölyesi

(7-9 Yaş)

Eğitmenler eşliğindeki müze turunun ardından, para ile ilgili 3D film izlenir, parayı tanıtıcı hafıza oyunu oynanır, madeni para tasarımı ve sihirli kağıtlarla hatıra para tasarımı yapılır.

30 Ocak Perşembe, 13:00 (120 dakika)

(10-12 Yaş)

Eğitmenler eşliğindeki müze turunun ardından, para ile ilgili 3D film izlenir, paranın döngüsü oyunu oynanır, bütçe defteri tasarımı ve sihirli kağıtlarla hatıra para tasarımı yapılır.

04 Şubat Salı, 13:00 (120 dakika)

Müze Hatıram (5-7 Yaş) –Ücretsiz

Müzenin birbirinden eğlenceli bölümlerini eğitmenler eşliğinde gezen çocuklar, bankacılık nesnelerini eski-yeni, geçmiş-gelecek ve benzerlik-farklılık kavramları üzerinden inceliyor. Keşfettikleri nesne ve mekanları, çizgilerimi birleştir çalışması ve çiftini bul oyunu ile pekiştiren çocuklar, müze hatıralarıyla atölyeden ayrılıyorlar.

8 Şubat Cumartesi, 11:00 (60 dakika)

Tasarruf Adam Atölyesi (8-10 Yaş) –Ücretsiz

Çocuklara erken yaşta tasarruf bilincini aşılayarak, ileriye dönük bilinçli tüketiciler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan atölyede, kiralık kasa ve eski –yeni oyunları oynayarak tasarrufun önemini kavrayan çocuklar, Müzedeki tasarruf adam maketinden yola çıkarak, kendilerine tasarrufu hatırlatacak tasarruf adam kuklası yapıyor.

8 Şubat Cumartesi, 12:30 (90 dakika)

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi

Çocukları Keyifli Bir Zaman Yolculuğuna Çıkarıyor.

Müze içerisinde sergilenen eşsiz “Zaman Makineleri” sergisi, yarı yıl tatilinde çocukları saatlerin büyülü dünyasına davet ediyor…

Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi, yarı yıl tatilinde arabaların ve saatlerin gelişimini sergileyen iki farklı koleksiyonla öğrencileri ağırlamaya devam ediyor.

Müzenin daimi koleksiyonunda, Kurtuluş Savaşı yıllarında kullanılan top arabalarından faytonlara, ilk Murat 124’den Tofaş’ın ürettiği iki milyonuncu aracı 2004 model Palio Go’ya kadar 42 farklı araba sergileniyor. Müze bünyesindeki Sanat Galerisi’nde açılan “Zaman Makineleri” sergisinde ise Y. Mimar Naim Arnas koleksiyonuna ait, aralarında 100 yılı aşkın modellerin de bulunduğu 1.800 adet saat ile saatçilerin kullandığı alet ve edevat (efemara) yer alıyor.

Müzenin ana koleksiyonu, Pazartesi hariç 10:00-17:00; sergi salonu ise 10:00-18:30 saatleri arasında ziyarete açık, giriş ise ücretsiz.  Ayrıca, Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi’nin içinde yer aldığı Umurbey Bilgi Parkı Kompleksi, 300 yıllık çınar ağacı ve Fayton kafesiyle ziyaretçilere güzel bir dinlenme alanı olarak hizmet veriyor.
Tofaş Bursa Anadolu Arabaları Müzesi
Adres: Umurbey Mah. Kapıcı Cad. 16360 Yıldırım-Bursa / Tel: 0224 329 39 41
www.tofasanadoluarabalarimuzesi.org.tr / info@tofasanadoluarabalarimuzesi.org.tr

BEYLİKDÜZÜ KÜLTÜR MERKEZİ

Çocuk Tiyatrosu

Barış Çiçek ve Bizim Ağaç

  • Tarih: 1 Şubat 2014/ Cumartesi  Yer: Beylikdüzü Kültür Merkezi
  • Tarih: 2 Şubat 2014/ Pazar           Yer: Gürpınar Kültür Merkezi

Orman Ne Güzel

  • Tarih: 8,9  Şubat 2014  Yer: Beylikdüzü Kültür Merkezi

Sinema

Buz Devri -3

  • Tarih: 1,2,3,4,5,6  Şubat 2014/   Yer: Beylikdüzü Kültür Merkezi Saat:11:00 ve 15:00 Gösterim ücretsiz.

Arabalar-2

  • Tarih: 1,2,4  Şubat 2014  Yer: Gürpınar Kültür MerkeziGösterim ücretsiz.

Oyuncak Hikayesi-3

  • Tarih: 7,8,9 Şubat 2014/   Yer: Beylikdüzü Kültür Merkezi  Saat:11:00 Gösterim ücretsiz.
  • TRUMP TOWERS MALL

  • 1430453701838400440

ANKA MALL / ANKARA

Dusler%20Sahnesi%2070x100%20Poster%20BASKIweb

FORUM BORNOVA/  İZMİR

Forum Bornova yarıyıl tatilinde eğlence dolu.

Eğlenceli tiyatro oyunlarından bilim etkinliklerine ve keyifli atölye çalışmalarına kadar çocuklara özel etkinlikler,
yarıyıl tatili boyunca Forum Bornova’da!

İzmir’in en prestijli alışveriş merkezi Forum Bornova, karne heyecanı yaşayan minik ziyaretçileri için dopdolu bir yarıyıl tatili programı hazırladı.

Forum Bornova’nın minik ziyaretçileri, düzenlenecek etkinliklerle kimi zaman çocuk tiyatrosuyla hem eğitici hem keyifli vakit geçirecek; kimi zaman bilim etkinliği gösterileriyle çılgın deneyler yapacak, bilimin eğlenceli ve heyecan dolu tarafını yaşayacaklar.

Üstelik çocuklar oyuncak, keçe tasarım ve heykel atölye çalışmalarıyla el becerilerini geliştirmenin yanı sıra; drama atölyesiyle özgüven, empati gibi temel kişisel becerileri kazanmaları ve iletişim becerilerini geliştirmelerine destek olan çalışmalar yapacaklar.

Forum Bornova’nın yarıyıl tatiline özel düzenlediği etkinliklerin detaylı bilgisine www.forumbornova.com adresinden ve Forum Bornova Danışma Birimi’nden ulaşabilirsiniz.

KENT MEYDANI AVM/ BURSA

ZAFER PLAZA ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ/ BURSA

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s