3 Kitap Hediyeli Yazı!

Bu ay anne ve babaların ebeveynlik yolculuklarında, onlara yardımcı olacak bir değil tam üç adet kitabı bir kişiye hediye edeceğim. Kitapların üçü de Gün yayıncılık’tan.

Kitapların ilki Sertifikalı Ebeveyn ve Aile Koçu Sedef Örsel’in ilk kitabı Çocuklarla El Ele Ebeveynlik Yolculuğum.  

İkinci kitap Dr. Gökhan Mamur’un Kırkı Çıkana Kadar ve üçüncü kitap da çocularıyla yemek savaşı veren aileler için O Tabak Bitecek ( mi?). Kitaplarla ilgili ayrıntılı bilgiyi bu yazının devamında bulabilirsiniz.

Şimdiii…. Siz de bu üç kitaba sahip olmak istiyorsanız yapacağınız, minikler ve anneleri bloğumı mail ile takip etmek ve  bu yazının altına 17 Ağustos Pazar gününe kadar bloğu takibe aldığınıza dair yorum bırakmak. Çekilişi random. org.da byapıp 18 Ağustos pazartesi duyuracağım. Lütfen kazandığınızda size ulaşabilmem için yorum yazarken mail adreslerinizi yazmayı unutmayın. Çünkü mail adresi olmayanlara ulaşamıyorum.

Herkese bol şans!..

 

Hediye  kitaplar devam edecek….:)

ÇOCUKLARLA ELE ELE EBEVEYNLİK

Pam Leo’nun “Çocuklarla El Ele Ebeveynlik” kitabının editörü ve sertifikalı Çocuklarla El Ele Ebeveynlik eğitmeni, ebeveyn ve aile koçu Sedef Örsel’in ilk kitabı…

Yıllardır verdiği eğitimlerle bizleri Pam Leo’nun çocuklarla iletişim konusundaki engin deneyimleri ile tanıştıran ve belki de hayatımızı değiştiren Sedef Örsel, şimdi yılların birikimini kendi deneyimleri ve yaşanmışlıkları ile harmanlayarak bizlere paha biçilmez bir kaynak sunuyor:

Çocuklarla El Ele Ebeveynlik Yolculuğum

yaşanmış olaylar, deneyimler ve gözlemlerin ışığında ebeveyn olmak, disiplin, oyun ve zihinsel gelişim, akademik başarı

 

Sedef Örsel çocuklarımıza disiplin adına uyguladığımız cezanın yerine, empati ve iletişimi savunarak biz ebeveynleri de içsel bir yolculuğa davet ediyor…”

Dr.Elif Ilgaz AYDINLAR(Nöroloji Uzmanı)

“Ebeveynler için bir başucu kitabı! Doğal bir dilde, günlük hayat ile doğrudan bağlantı kurarak çok önemli bilgiler veriyor. Sadece ebeveynler değil herkes için, hepimiz için kendimizi anlamak yolunda anahtarlarla dolu. Keşke herkes okusa ve uygulasa bu kitaptaki bilgileri, dünyamız değişir.”

Iris STEINFELD (Audio-psiko-fonolog, Psikoterapist)

“Çocuk basit değildir. İnsanoğlunun milyonlarca yıllık dünya yolculuğunun tüm kodlarıyla donanmış mükemmel bir varlık olarak dünyada, gelişkin ve yaratıcı bir yaşam sürdürebilir. Bunun tek koşulu, yetişkinlerin onlara engel olmamasıdır. Örsel’in kitabını okurken, tartmamız gereken tam da budur. Her koşulda çocukların, gençlerin tarafında olabiliyor muyuz; dünyaya, olaylara bakış açımızda, ilişkilerimize tutunma seçimlerimizde bunu başarabiliyor muyuz?..”

Mine SOYSAL Günışığı Kitaplığı Genel Yayın Yönetmeni)

40c4b1-ucana-kadar-3dKIRKI ÇIKANA KADAR

Dr.Gökhan Mamur hakkında ne dediler? (Arka Kapaktan)

“Bazı insanlar özel ve farklıdırlar… Ve de onlarla çok rastlaşmazsınız. Sevgili kızımız Aslı Gönül’ün 2000 yılında dünyaya gelişi vesilesiyle tanıştığımız GÖKHAN MAMUR işte onlardan biridir…”

(Kayahan & İpek Açar)

“Kırk uçurmanın önemini, kırkıncı güne gelene kadarki panik halini, bu süreçte nasıl bir acemiye dönüşüldüğünü, bir anne ve babaanne olarak iyi bilirim… Gökhan’ın hem bir baba hem bir doktor olarak hazırladığı bu kitap çok kıymetli…”

(Derya Baykal)

“Yeni anne ve babalar olarak 40’I UÇANA KADAR kitabını okurken, bebeğinizin ilk haftaları hakkında bilmeniz gereken hemen her şeyi bulabileceğinize ve Gökhan’la aynı ortamda bulunuyormuşçasına bebeğinizin güvenli ellerde olduğunu hissedeceğinize eminiz.”

(Mine & Nasuh Mahruki)

Ayrıntılı bilgi içn tıklayın.

 

OtbKAPAKO TABAK BİTECEK (Mİ)!

Tanıdığım iki anneden biri çocuğunun yemediği yemekler yüzünden dertli. Kaşıkla peşinden koşturanlar, her akşam aynı yemeği pişirenler, televizyon ya da türlü şaklabanlıklarla yemek yedirenler, “Aman yesin de ne yerse yesin diye abur cubura göz yumanlar” bizim kültürümüzde hiç de alışılmadık görüntüler değil. Peki bu tutumumuz ne kadar doğru? İştahsızlık, yemek seçme, masada oturmama gibi muzdarip olduğumuz konuların ne kadarında etki sahibiyiz? Derdimiz sadece günü kurtaracak kadar beslenmesi mi yoksa gıda ile hayat boyu sürecek doğru bir ilişki geliştirmesi mi olmalı?

Elinizde tuttuğunuz kitap bebeklerin katı gıdaya geçişiyle başlayan besinle olan ilişkileri için mükemmel bir rehber. Oğlum bir yaşına gelmeden önce okuma şansı bulduğum bu kitap sayesinde yukarıda bahsettiğim sıkıntıları birebir yaşamadım. Şimdi bazılarınız “Çocukların doğuştan gelen iştahları da var ama, sen şanslıymışsın” diye düşünecekler. Buna katılmıyorum.

Yemekle ilişkimiz bir iştah sorunundan çok bir davranış sorunu. Bu bağlamda bu kitap kontrolü çocuklara devreden, onları “ağzına kaşık sokulan” bir objeden, hayatıyla ilgili kararları vermeye muktedir bir kişiye dönüştüren bir felsefe…

Ezbere düşüncelerin, nesilden nesile aktarılan önyargıların kırıldığı bir nokta bu… İnsanlık için küçük daha sakin anneler, daha mutlu çocuklar için büyük bir adım… Deneyin ve görün.

3 Kitap Hediyeli Yazı!” üzerine 29 yorum

  1. Sizi takip edeli çok uzun zaman oldu..sizin gibi bende çoluk çocuğa karıştıktan sonra Üniversite de “çocuk gelişimi ” bölümü okumaya karar veren ve 1. Sınıfı bitiren bir anneyim. Hediyelerinizin eğitimime ve bir anne olarak bana ne kadar yararlı olacağını anlatmam cümleler le anlatılmaz.Şansımın bol olması dileğiyle o kitapların hepsine talibim… Ola ki başka bir arkadaşım bu şansa nail oldu, onu gönülden tebrık edıyor ve lutfen kıtapaların altını çizerek okumasını tavsıye edıyorum. Ve ne olursa olsun, beni aydınlattığınız araştırmalarınıza,söyleşilerinize,yorumlarınıza ve aylık çocuğumla gereceğimiz etkinlik bültenleri için çok teşekkür ederim..yolunuz aydınlık olsun..

    Beğen

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s