İBB Şehir Tiyatroları’ndan Çocuklar İçin Ücretsiz Tiyatro Eğitimi

İBB Şehir Tiyatroları Çocuk Tiyatrosu çatısı altında çalışmalarını sürdüren Çocuk Eğitim Birimi, çocuklara yönelik tiyatro eğitimi için bu yıl bir kez daha sınavla öğrenci alacak.

Çocuk Eğitim Birimi – Ön Kayıt Formu

Deneyimli eğitimciler tarafından; sahne, dans, müzik, sosyal beceri, tasarım ve dramaturji başlıklarında yürütülen derslerle,  8,9 ve 10 yaş çocuklara özel bir eğitim programı uygulayan Çocuk Eğitim Birimi,  2 yıl boyunca sürecek eğitimi ücretsiz gerçekleştiriyor.

Bu yıl  2004, 2005, 2006 doğumlu çocuklara yönelik olarak açılacak iki aşamalı bir sınavla alınacak öğrenciler;  Anadolu yakasında, Ümraniye Sahnesi, Avrupa yakasında ise Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde, Pazartesi ve Salı günleri 17:00- 20:00 saatleri arasında eğitim görecek.

Hazırladıkları bir şarkı ve bir şiirle sınava katılması istenen adaylar için iki aşamalı sınavdan ilki 13-14 Ekim tarihlerinde Ümraniye Sahnesi, 20-21 Ekim tarihlerinde ise Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Ön kayıt gerektiren sınava başvuracak adayların, 22 Eylül- 8 Ekim tarihleri arasında;  veli tarafından doldurulmuş başvuru formu, sağlık ocaklarından ya da semt polikliniklerinden alınmış sağlık raporu, iki adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile, 13:00-17:00 saatleri arasında Ümraniye veya Kağıthane Sadabad Sahnesi İdare Amirliklerine başvuru yapması gerekiyor.

www.ibst.gov.tr  adresinden de başvurusu yapılabilen sınav için gerekli form, İBB Şehir Tiyatroları’nın tüm sahnelerinden alınabilir.

 

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s