Öğretmenler Günü Hediyesi

Evde bir yaygara koptu. Hayırdır inşallah  gene oldu diye söylendim kendi kendime ki eve daha yeni ayak basmıştım. Zira bu aralar pek sık kavga eder oldular. Kızımın gözyaşları arasında anlattıklarıyla olay kısa sürede anlaşıldı. Tipik küçük erkek kardeş yaramazlığı. Ablasının, öğretmenine yapmış olduğu peçete boyama faaliyetine bir iki ekleme de bulunmuş. Azıcık da yırtılmış. Ne olmuş ki?

Şimdi de olayı bir de abladan dinleyelim.  Hediyeyi öğretmeni için yapmışmış, çok uğraşmışmış, şimdi ne olacakmış…  Tekrar yaparsın desem de, hiç aynısı olur muymuş, bir daha yapamazmış, hem ne kadar çok uğraşmış onu yapmak için… O anda bende döktüğü gözyaşlarına dayanamadım. Birlikte daha güzel bir şeyler, daha özel bir hediye yaparız dedim. Sakinleşti ama bu defa , ne zaman yapacağız, ne yapacağız, hemen yapalım dedi ve başladı ardı arkası kesilmeyen sorular.Biliyorum, kızım analitik sosyal stiline sahip ve biliyordum ki bu hediye yapılmadıkça her geçen dakika söz  verdiğim için bir kere daha pişman olacağım. Oldum da. (Siz de acaba benim çocuğumun sosyal stili ne diye düşünmeyin  bu yazıyı okuyun.)

Aklımız origami, çiçekler, vazo süsleme vb. birçok faaliyet geçse de en özel hediyenin 1. sınıfta öğretmeniyle çekilmiş fotoğrafı olacağı aklıma geldi. Scrapbook yöntemiyle süslenmiş bir fotoğraf  çok da güzel olurdu. Ancak, elimizde ne scrapbook kağıtları ne de diğer malzemeler vardı. Ama denememiz için gönderilen HP Desckjet Ink Advantage 4645 ve  atmayayım, bir gün lazım olur dediğim ıvız-zıvır kutumuz deyim yerindeyse elimizin altındaydı.

Öncelikle fotoğrafın renkli fotokopisini çektik. İnternetten beğendiğimiz scrapbook kağıtlarının renkli çıktılarını aldık. Ivır-zıvır kutusundan da kurdele, düğme, patafix, renkli fon kartonları ve bir parça mukavva bulduk. Gerisi yaratıcılık ve renkli fikirleriniz.:)

IMG_20141116_144303 IMG_20141116_144250 IMG_20141116_160420 IMG_20141116_170044 Untitled

HP Desckjet Ink Advantage 4645’in teknik özellikleri hakkında bilgi almak isteyenler buradan ayrıntılı bilgi alabilirler. Ben teknik konularda uzman değilim.  Sadece evde yazıcının olması ve istediği bir sayfayı veya fotoğrafı  hemen basabilmek faaliyet meraklısı çocuklara sahip anneler için büyük avantaj, bunu belirtmek istiyorum.

  • Fotoğraf baskı, tarayıcı  ve fotokopi özelliklerinin bir arada olması güzel.
  • Fotoğrafların baskıları lazer baskı gibi olmasa da bizim gibi fotoğraf üzerinde süsleme yapacak olanlar için uygun.
  • Wi-fi özelliği nedeniyle bir-iki tıkla baskı almak çok kolay.
  • Baskı hızı sayfa çözünürlüğüne göre değişse de iyi.
  • Çok hafif.
  • Kağıdı baskıya alırken biraz sesli çalışıyor gibi  ama baskı esnasında daha sessiz.
  • Fiyatı çok uygun.

 

 

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s