Ocak 2015 Yarıyıl Tatili Ücretsiz Etkinlikleri

Bir yandan “Yaşasın tatil geldi! diye çocuklar sevinirken ailelerin aynı sevinç içinde olduğunu söylemke biraz zor sanırım. Çalışan anneler, bu dönemde çocukla kim ilgilenecek derdine düşerken, ev hanımı anneler de çocuklarla nasıl başa çıkacağım diye çoktan düşüncelere daldı. Bu durumu fark edip son yıllarda hızla artan etkinlik çılgınlığına beklenenden öte prim yaptıran alışveriş merkezleri  de çoktan biribirinden iddalı programlarını yayınladılar. Bazı belediyeler de yarıyıl festival, şenlik duyurularını yapınca aileler bu defa  da etkinlikler arasında seçim yapmaya zorlandılar. Ben de sizin bu seçim zorluğunuza katkıda bulunmak için,( pardon! 🙂 yardımcı olmak için bulabildiklerimin hepsini bir arada yayınlayayım dedim. Bu paylaştıklarımın sadece ücretsiz etkinlikler olduğunu hatırlatırken, bir de bunun ücretli ve bedavadan biraz pahalı olanları da eklerseeek… Seçimi size bırakıyorum.

Buraya kadar yazdıklarım etkinlik paylaşımının sunumuydu. Şimdi sizlere bu bloğun yazarı olarak  yazmak istiyorum. Bu bloğu açmamdaki amaç anne ve çocuğunun birlikte geçirdiği zamanı artırmak ve ilk eğitimin anne tarafından verelebileceğini göstermekti. Bu nedenle 3 sene önce başlayan bu  macera anne ve çocuğun etkinliklerini birlikte yapmaya yönelikti ve halen de öyle.  Yani hafta sonu gelince çocuğu bir etkinlikten alıp bir diğerine götürmek şeklinde değil. Hele çocuk bir abi ya da bir ablayla kesme, boyama, deney vb. faaaliyetlerini yaparken annenin cep telefonundan gözünü ayırmaması sosyal medyada paylaşım yapması hiç değildir. Çocuklar anne ve babalarıyla birlikte vakit geçirmeye ihtiyaçları var. Eğitici bir etkinlik olmasına gerek yok, sırf eğlence de olabilir. Biliyorum bu çok zor ben de çalışan bir anneyim. Eve gidince nerden başlasam nasıl yapsam diye düşünmekten zaten butün işte yorulmuş olan beynim ve bedenimin tahammülü kalmıyor ama çözüm de hadi siz oynayın çocuğum demek değil.   Zaten sürekli takip edenler varsa aranızda farketmişlerdir. Faaliyetlerimiz, yaptığımız deneylerimiz azaldı. Çünkü çocuklarım bütün okulda, ben işte. Akşam çok az vaktimiz kalıyor. Hafta sonu da ancak gündelik işlerimizi, çocuklarını ödevlerini  halledebiliyoruz. Gene de ilk fırsatta birlikte bazı faaliyetler yapmaya çalışıyoruz.

Özellikle 3 yaşından küçük çocuklar için oyun grubu etkinlik aranmasına anlam veremiyorum. 3 yaşından küçük çocukların oyunlarında annelerin yetersiz kalacağı bir oyun ben bilmiyorum.  Arkadaş olma, sosayal olma konusuna gelince de o dönemde çocuklar grup oyunlarını bilmezler. Bırakın parkta, kum havuzunda, açık havada sosyalleşsinler. Kapalı alanlarda değil. 

Daha yazacak çok şey var da şimdilik bu kadar.:)

KOZYATAĞI KÜLTÜR MERKEZİ

unnamed

05 ŞUBAT 2015

PERŞEMBE

06 ŞUBAT 2015

CUMA

11.00  MODERN DANS JAZZ DANS13.15 PERKÜSYON-DAVULUMDAN MASALLAR15.30 MÜZİKLE YARATICI YAZARLIK

17.00 MASAL MASAL İÇİNDE

11.00- VAN GOGH-AİT MİYİM?12.00 KARİKATÜR ATÖLYESİ13.15 TUVAL BEZ BOYAMA

15.00 PERKÜSYON – DAVULUMDAN MASALLAR

16.00 İNTERAKTİF DANS

17.00 MASAL MASAL İÇİNDE

07 ŞUBAT 2015

CUMARTESİ

08 ŞUBAT 2015

PAZAR

12.15 KEDİ EVİ ATÖLYESİ13.15 DALİASLINDA NE SÖYLÜYOR?14.30 MÜZİKLE YARATICI YAZARLIK

17.00 MASAL MASAL İÇİNDE

12.15 MASKE ATÖLYESİ13.15 YARATICI DRAMA-BEN KİMİM?14.30 SOLUCANLARLA TOPRAK YAPIMI

17.00 MASAL MASAL İÇİNDE

el_ilani_1-2-02

ETİ ÇOCUK TİYATROSU

etk01422399044

ATAŞEHİR BELEDİYESİ ÇOCUK TİYATROLARI FESTİVALİ

7dc654faa418ec07_636x350

Her yıl olduğu gibi bu yılda, Ataşehirli çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan Festivalde toplam 11 tiyatro oyunu çocuklarla buluşacak.

3a89b8935e8ffb46_398x612“Yaşasın Tatil Yaşasın Tiyatro” sloganıyla, her yaştan çocuğu birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla buluşturacak festival, 15 Şubat’a kadar devam edecek.

Şimdiye kadar yaklaşık 40 bin çocuğu tiyatro ile buluşturan festivalde bu yıl da 10 bin çocuğun tiyatroyla buluşması bekleniyor.

Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde düzenlenecek festivalde; bazı oyunlar günde 2 seans izlenebilecek.

Geçen yıl Polonya, Romanya ve Macaristan’dan gelen çocuk tiyatrosu gruplarının katıldığı festivalde, bu yılda İsviçre ve Gürcistan’dan gelecek misafir
tiyatro grupları, ülkelerinin oyunlarını sahneleyecek.

5. Uluslararası Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali hakkında açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: “Bu yıl Uluslararası Ataşehir Çocuk Tiyatroları Festivali’nin beşincisini düzenliyoruz. 3 hafta boyunca 11 çocuk tiyatro oyunu yalnız Ataşehir’den değil, İstanbul’un dört bir yanından gelecek küçük izleyicilerle buluşacak. Çocukların ilerideki büyük başarılarının temelleri, küçük yaşlarda kurulan hayallerle atılır çoğu zaman. Bu nedenle çocukların ve gençlerin sanata yönlendirilmeleri, cesaretlendirilmeleri büyük önem taşıyor. Geniş ufuklara sahip bireylerin oluşturduğu bir toplum yaratmak da ancak bu yolla mümkün olacaktır.”

Ücretsiz olan festival davetiyeleri; Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi ile Ataşehir Novada AVM’de bulunan Ataşehir Belediyesi Bilet Noktası’ndan temin edilebilinir.

TEPE NAUTİLUS/ İstanbul-Kadıköy

unnamedİstanbul’un iki yakasını buluşturan konumu, sanata, sanatçıya olan destekleri ve çocuklara düzenlediği etkinlikleriyle dikkatleri çeken Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi, bu yıl 23 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında 8.si düzenlenecek olan Mini Kitap Şenliği’ni Eskimolar ile kutluyor.

Birbirinden renkli aktiviteleriyle alışverişi eğlenceli kılan, metro ve Marmaray’ın birleştiği konumu sayesinde kolay alışveriş imkanı sunan Tepe Nautilus AVM, her yıl yarıyıl tatilinde düzenlediği Mini Kitap Şenliği’nin bu yıl 8.sini kutluyor.

Çocuklar ve ebeveynler tarafından heyecanla beklenen Tepe Nautilus AVM’nin Mini Kitap Şenliği, bu yarıyıl tatilinde de minik okuyucuların yüzünü güldürecek.  Tepe Nautilus AVM’nin 1. katında gerçekleştirilecek olan Mini Kitap Şenliği, 23 Ocak-8 Şubat tarihleri arasında ziyaretçilerine çeşitli yayınevlerinden yüzlerce kitap ile buluşma imkanı sağlıyor. Çocuklara okuma sevgisinin yanı sıra paylaşma duygusunu da kazandırmak isteyen Tepe Nautilus AVM, Mini Kitap Şenliği’ne yerleştirilen dev yardım kumbarasında misafirleri ile birlikte kitap bağışları toplayarak ihtiyacı olan okulların kütüphanesine gönderecek.

Mini Kitap Şenliği’nde 23 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde  Eskimo yaşam tarzını AVM’ye taşıyacak olan Tepe Nautilus, Eskimoların yaşam biçimlerini çocuklara deneyimleterek öğretecek. Kendi iglolarını yapacak olan çocuklar, Eskimo yaşam biçimini öğrenirken balık tutacak, çeşitli oyunlar ile keyifli saatler geçirirken birbirinden ilginç fotoğraf karelerinde yer alacaklar.

Tatili çocuklara en verimli biçimde yaşatmak isteyen Tepe Nautilus aynı zamanda yaratıcı ve geliştirici atölyelere de ev sahipliği yapacak. Çocukların ilgi alanlarına göre çok farklı alanlarda düzenlenecek çocuk atölyeleri 2-8 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  1. Mini Kitap Şenliği, Eskimo deneyimi ve yaratıcı atölyeleri ile Tepe Nautilus, bu yarıyıl tatiline de etkinlikleri ile damgasını vuracak.

KADIKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZLERİ/ İstanbul

Kadıköy Belediyesi, 26 Ocak’da başlayacak yarıyıl tatili için çocuklara eğlenceli bir program hazırladı. 88 ayrı etkinliğin olduğu program sayesinde Kadıköy’de çocuklar tatilin tadını çıkaracak.

somestrda-kadikoy-de-ne-yapilir-6888295_x_6083_o

5 ayrı Kültür Merkezinde gerçekleşecek yarıyıl şenliğinde çocukları; Tiyatro oyunları, ücretsiz bale, piyano, müzik, dans, kukla ve oyun atölyeleri bekliyor.

Kadıköy Belediyesi yarıyıl tatili nedeniyle 24 Ocak-08 Şubat tarihleri arasında KadıköyBelediyesi’nin Kültür Merkezleri’ndeki etkinlikler ile çocuklar hem tatillerini keyifli geçirecek hem de sanatla iç içe verimli aktiviteler yapacak.

16 Günlük Yarıyıl Şenliği için zengin bir program hazırlayan Kadıköy Belediyesi, Tiyatro,Müzik, bale, sanat dallarıyla ilgili atölyeler ile birbirinden eğlenceli öğretici toplam 88 etkinlik ile çocukları tatilde sanata doyuracak.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Barış Manço Kültür Merkezi, Çocuk Sanat Merkezi, Halis Kurtça Kültür Merkezi ve Kozyatağı Kültür Merkezinde gerçekleşecek yarıyıl tatili şenliği etkinlikleri 24 Ocak tarihinde başlayıp 08 Şubat’a kadar devam edecek.

Her yaştan çocuk için ayrı oyunların seçildiği Tiyatro oyunları ise karne şenliği kapsamında indirimli izlenebilecek.

Yarıyıl Şenliği kapsamında Kadıköy Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi de çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Çocukların ücretsiz katılabileceği atölye çalışmalarında bale, dans, oyunlarla Türk müziği çalgıları, kukla, piyano, flüt gibi eğlenceli aktiviteler var. Çocuk Sanat Merkezi’nin düzenlediği atölyeler Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek

Zamanda Yolculuk

Kadıköy‘de Müzik ve Tiyatro gösterileri dışında çocukları eğitici bir etkinlik daha bekliyor; “Lozan’dan Cumhuriyet‘e İsmet İnönü Sergisi”. Lozan Antlaşması’nın imzalanmasının 90. yılı etkinlikleri kapsamında dokunmatik ekranlarla görsel objelerle hazırlanan sergide çocuklar için ayrılan bölümde “Zamanda Yolculuk” başlıklı özel hazırlanmış üç bilgisayar oyunu var. Bu bölümde ayrıca yine çocuklar için hazırlanmış “Lozan Barış Antlaşması” konulu 10 dakikalık bir çizgi film animasyon da yer alıyor.

Barış Manço Müzesin’de çocukları bekliyor…

Sesi Kadıköy Moda‘dan dünyaya yayılan Türkiye‘nin unutulmaz evrensel sanatçısı Barış Manço‘nun ölümünün 16. yılı olan 31 Ocak günü Barış Manço‘nın evi tüm sevenlerine ve çocuklara açık alacak. Kadıköy Belediyesi tarafından müze konsepti ile düzenlenenModa‘daki evinde çocuklar, Geçtiğimiz sene heykeltıraş Murat Daşkın tarafından yapılan, görenleri hayrete düşüren, Barış Manço‘nun silikon heykelini de görebilecekler.

Yarıyıl Şenliği etkinlik detayları http://www.kadikoy.bel.tr adresinden ya da kültür merkezlerinden öğrenilebilir.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZLERİ/ İstanbul

51201510759 - Copy zebra 51201511057 - Copy 51201511141 512015103524

 

 ÖZDİLEK PARK / İstanbul- Levent

93

METROCİTY AVM

unnamed

MetroCity Alışveriş Merkezi, uzun bir okul maratonunun ardından yarıyıl tatiline giren minikleri uzun bir keşif yolculuğuna çağırıyor. Cumartesi ve Pazar günleri rutin saatlerinde, 14.00-18.00 arasında devam edecek olan etkinlik programı, dünyanın en önemli ülkelerini ziyaret etmek için çok uzağa gitmenize gerek yok diyor!

Metrocity AVM Çocuk Etkinlikleri, 1 Şubat Pazar günü yeni bir heyecana merhaba dedi. Geçtiğimiz Ağustos ayından itibaren minik ziyaretçilerine ücretsiz etkinlik hizmeti veren MetroCity Alışveriş Merkezi’nde Şubat ayına şehir efsaneleri konu ve konuk olacak. 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22 ve 28 Şubat günlerinde; İtalya, İspanya, Hindistan, Fransa, Mısır, Amerika, Japonya, Çekoslovakya ve Türkiye’nin en önemli yapı, yapıt ve kültürel değerleri çocuklarla buluşturulacak.

Programda Pizza Kulesi, La Sagrada Familia, Tac Mahal, Eiffel Kulesi, Piramitler, Özgürlük Heykeli, Prag Saat Kulesi, Himeji Şatosu ve Galata Kulesi maketleri eğitmenler eşliğinde çocuklarla uygulanacak. Yaklaşık birer metre boyutlarındaki maketler tüm uygulamalar sonrasında alanda sergilenerek ziyaretçilerin bir keşif yolculuğuna çıkması sağlanacak.

Etkinlikler her güne bir ülke konseptiyle ve tüm dinamizmiyle sanata, bilime, dünyaya, geçmişe, bugüne ve geleceğe dair tarifsiz deneyimler içeriyor. Atölyeleri pekiştirmek ve canlılığı artırmak üzere AVM içindeki farklı alanlarda uygulanan yüz boyama etkinliği bu ay da devam edecek. Etkinliklere katılım bütünüyle ücretsiz.

ŞUBAT PROGRAMI

1 Şubat 2015, Pazar

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 EYKEL ATÖLYESİ / MİCHELANGELO’NUN MELEKLERİ

15.00 – 16.00 TASARIM ATÖLYESİ / VENEDİK GONDOLLARI

16.00 – 18.00 ENSTALASTON – PİZZA KULESİ (İTALYA)

7 Şubat 2015 Cumartesi

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 TEKSTİL-KOLAJ ATÖLYESİ / ABORJİNLERİN GÖKKUŞAĞI YILANI

15.00 – 16.00 TASARIM ATÖLYESİ / OLİMPİYAT MEŞALESİ

16.00 – 18.00 ENSTALASTON – SYDNEY OPERA BİNASI (AVUSTRALYA)

8 Şubat 2015 Pazar

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 MOZAİK ATÖLYESİ / GAUDİ’NİN İZİNDE

15.00 – 16.00 TEKSTİL ATÖLYESİ / DOĞAL SERİNLİK – YELPAZE

16.00 – 18.00 ENSTALASTON – LA SAGRADA FAMİLİA (İSPANYA)

14 Şubat 2015 Cumartesi

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 GRAVÜR ATÖLYESİ / ŞİVA

15.00 – 16.00 YARATICI DRAMA İLE GELİŞİM ATÖLYESİ / HİNT MASALLARI

16.00 – 18.00 ENSTALASTON – TAC MAHAL (HİNDİSTAN)

15 Şubat 2015 Pazar

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 KOLAJ-RESİM ATÖLYESİ / EDGAR DEGAS – BELLELLİ AİLESİ

15.00 – 16.00 TAKI ATÖLYESİ / VINTAGE BROŞLAR

16.00 – 18.00 ENSTALASTON – EİFFEL KULESİ (FRANSA)

21 Şubat 2015, Cumartesi

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 ÇÖMLEK ATÖLYESİ / MISIR SEMBOLLERİ

15.00 – 16.00 PAPİRUS ATÖLYESİ / GİZEMLİ DOKULAR

16.00 – 18.00 ENSTALASTON – PİRAMİTLER (MISIR)

22 Şubat 2015, Pazar

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 HARİTACILIK ATÖLYESİ / YENİDÜNYA’NIN ANTİK HARİTASI

15.00 – 16.00 TASARIM ATÖLYESİ / KIZILDERİLİ DÜŞ KAPANI

16.00 – 18.00 ÖZGÜRLÜK HEYKELİ (ABD)

28 Şubat 2015, Cumartesi

03-06 YAŞ ARASI 

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ KOLAJ ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ HEYKEL ATÖLYESİ

14.00 – 18.00 ŞEHİR EFSANELERİ RESİM ATÖLYESİ

07-14 YAŞ ARASI

14.00 – 15.00 MİNYATÜR ATÖLYESİ / MİMARLAR LONCASI

15.00 – 16.00 BEZ BEBEK ATÖLYESİ / ANADOLU FOLKLORİK BEBEKLERİ

16.00 –18.00 ENSTELASTON – GALATA KULESİ (TÜRKİYE)

 

SULTANGAZİ BELEDİYESİ 50. YIL KÜLTÜR MERKEZİ

134822286

ATAKÖY A PLUS AVM/ İstanbul

934-550-770-s-p-center_center-FFFFFF

CARREFOUR/ İstanbul-Haramidere 

carrefour-avm-etkinlikleri-448x640Denizcilik, Korsan ve Kızılderili Atölyeleri

Denizcilik atölyesinde; deniz taşıtları ve deniz canlılarını taşıyacak olan çocuklar; can simidi, dürbün, can yeleği gibi eşyaların kullanımını da öğrenecek. Korsan Gemisi atölyesinde ise çocuklar origami yapacak ve totem etrafında Kızılderili dansı gerçekleştirecek.

Carrefour Haramidere AVM Etkinlikleri kapsamında çocuklar en sevdikleri çizgi film kahramanlarından biri olan Can ile buluşacak.

Carrefour Haramidere Sömestr Etkinlik Programı

24 Ocak Cumartesi 14.00 – Korsan Macerası
25 Ocak Pazar 14.00  – Can Gösterisi
31 Ocak Cumartesi 14.00  – Denizciler AVM’de
01 Şubat Pazar 14.00  – Kızılderililer AVM’de

Çocuklara farklı deneyimler yaşatmayı amaçlayan etkinlikler kapsamında, sömestr tatilinde çocuklar hem sosyal açıdan gelişecek hem de yaratıcılıklarını ortaya koyarak kendilerini yeniden keşfedecek

AQUA FLORYA/ İstanbul

Aqua Florya, sömestr tatili boyunca çocuklar için yarattığı Spider Man dünyasında, eğlenceli etkinlikler, yarışmalar ve oyunlar düzenleyecek. 31 Ocak ile 8 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan Aqua Florya Spider Man etkinlikleri 12.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılacak.

Spider Man ile Sömestr Heyecanı

Çocukların en sevdiği süper kahramanlardan biri olan Spider Man, yarıyıl tatili kapsamında, Aqua Florya’da çocuklarla buluşacak. Macera yaşamayı seven çocuklar için farklı aktivite ve yarışma programlarının yer alacağı etkinlik boyunca, çocuklar interaktif duvara tırmanabileceği gibi, parmak hareketleriyle de sihirleri keşfedebilecek.

Çocuk Etkinlikleri Sonrasında Çocuklar Spider Man ile Tanışacakspiderman

Sömestr etkinlikleri dolayısıyla 9 gün boyunca, Spider Man Dünyası’nda, etkinliklere tüm çocuklar katılabileceği gibi, Aqua Florya AVM içerisinde 2D fotoğraf uygulamaları ile Spider Man kostümü ile fotoğraf çektirebilecekler. Boyama oyunları, Spider Man dövmeleri ve sürpriz etkinlikler ile Spider Man hayranı olan çocuklar için unutulmaz deneyimler yaşayacak olan çocuklar, hafta sonu Spider Man tarafından ziyaret edilecek.

31 Ocak ile 8 Şubat tarihleri arasında, 9 gün boyunca sürecek etkinlikler, hafta içi ve hafta sonları 12.00 ile 19.00 arasında Aqua Park AVM’de gerekleşecek.

ESPARK AVM/ Eskişehir

-UMDCE1 -IPZ7CW

METROPORT AVM/ Bahçelievler-İstanbul

20152101085548

AKBATI AVM/İSTANBUL

akbati-atolyeler-112Akbatı AVYM’de 24 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklerde Hello Kitty etkinliğinin yanısıra sömestir süresince her gün 14.00-16.00 saatleri arasında özel çocuk atölyeleri de gerçekleştirilecek. Ücretsiz olan etkinliklere tüm çocuklar davetli!

Atölye programı:
24 Ocak: Korsan Gemisi Yapıyoruz
25 Ocak: Korsan Kalesi Yapıyoruz
26 Ocak: Balonlu Yarış Arabası Yapıyoruz
27 Ocak: Manyetik Yarışçı Yapıyoruz
28 Ocak: Dinorobot Yapımı
29 Ocak: Kara Yelkenlisi Yapıyoruz
30 Ocak: Yarış Arabası Boyuyoruz
01 Şubat: Çorap Kukla Yapıyoruz
02 Şubat: Karo Sanatı Yapıyoruz
03 Şubat: Sevimli Kuklalar
04 Şubat: Kar Küresi Yapıyoruz
05 Şubat: Saklama Kutusu – Rus Bebekler
06 Şubat: Özel Albüm Yapıyoruz
07 Şubat: Şemsiye Yapıyoruz
08 Şubat: Sanat Şaheseri Yapıyoruz

KANYON AVM/ İstanbul-Levent

yariyil_atolye_posterKanyon’da eğlenceli bir yarıyıl tatili çocukları bekliyor! Macro Atelier işbirliğiyle çocuklar Kanyon Minik Şefler Atölyesi’nde buluşuyor.

Bu yarıyıl tatilinde Kanyon’da çocuklar yaratıcılıklarını geliştirecek, birbirinden lezzetli atölyelerde buluşuyor. Kanyon ve Macrocenter işbirliğiyle 24 Ocak – 08 Şubat tarihleri arasında 5-12 yaş arası çocukları Kanyon Minik Şefler Atölyesi’nde pizza ve çikolata atölyeleri bekliyor. Çocukların yeni malzemelerle tanışarak el becerilerini geliştireceği atölyeler eğitmenler eşliğinde uygulanacak, ilk hafta pizza ikinci hafta çikolata atölyelerinin yapılacak. Minik şefleri pizza ve çikolatalı lezzetler bekliyor. Atölyeler, 24 Ocak – 08 Şubat tarihleri arasında her Cumartesi-Pazar 11.30/ 14.30 / 17.30 ve 28 Ocak Çarşamba – 04 Şubat Çarşamba günleri 12.00 / 15.00 saatlerinde Kanyon Macro Center içerisinde MacroAtelier’de gerçekleşecek.. Her seansa 8 çocuğun katılabileceği etkinliğin detaylı programı ise şöyle;

24 Ocak Cumartesi : 11.30 / 14.30 / 17.30
25 Ocak Pazar :11.30 / 14.30 / 17.30
28 Ocak Çarşamba :12.00 / 15.00
31 Ocak Cumartesi :11.30 / 14.30 / 17.30
01 Şubat Pazar :11.30 / 14.30 / 17.30
04 Şubat Çarşamba :12.00 / 15.00
07 Şubat Cumartesi :11.30 / 14.30 / 17.30
08 Şubat Pazar :11.30 / 14.30 / 17.30

TRUMP TOWERS  AVM/ İstanbul- Mecidiyeköy

Banner2015012316554964x2654 Banner2015012316543264x2653

Trump AVM, sömestir tatilinde çocukları tiyatro ve yaratıcı atölyelerle buluşturmaya hazırlanıyor. Alışveriş merkezinin özel çocuk katında gerçekleşecek etkinlikler arasında hem eğitici hem eğlenceli atölyeler, neşeli tiyatro oyunları, keyifli oyunlar yer alıyor. Ayrıca çocuk katındaki birbirinden renkli oyuncaklar yine çocukları bekliyor olacak. Sömestir boyunca her hafta sonu sahnelenecek olan tiyatro oyunları çocuklara masal dünyasının kapılarını açacak. Hansel Gretel’den Kırmızı Başlıklı Kız’a çocukların en sevdiği masallar Trump AVM’nin tiyatro sahnesinde hayat bulacak. Özel eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek olan atölyelerde ise çocuklar el becerilerini geliştirecek, hem eğlenecek hem öğrenecek. Etkinliklerin tamamı tüm çocukların katılımına açık ve ücretsiz olacak.

Trump AVM Sömestir Tiyatro Programı:
24 Ocak Cumartesi Saat 14:00 – Erik ve Sevimli Patiler
25 Ocak Pazar Saat 14:00 – Meraklı Penguenler
31 Ocak Cumartesi Saat 14:00 – Neşeli Saat
1 Şubat Pazar Saat 14:00 – Hansel ve Gretel
7 Şubat Cumartesi Saat 14:00 – Kırmızı Başlıklı Kız
8 Şubat Pazar Saat 14:00 – Ağustos Böceği ile Karınca

Trump AVM Yaratıcı Atölye Çalışmaları Takvimi:
24 Ocak Cumartesi – Kar Küresi Atölyesi
25 Ocak Pazar – Mandaldan Oyuncaklar Atölyesi
31 Ocak Cumartesi – Maske Yapımı Atölyesi
1 Şubat Pazar – Ahşap Plakadan Balıklar Atölyesi
7 Şubat Cumartesi – Ahşap Kalemlik Atölyesi
8 Şubat Pazar – Kozalaktan Hayvanlar Alemi Atölyesi

ARMADA AVM/ ANKARA-SÖĞÜTÖZÜ

2_345_1419948260_original Astronot Sosyal Medya.cdr 2_354_1421576687_original

CAPACİTY AVM

unnamedCapacity AVM’den Çocuklara Özel Kumdan Heykeller Atölyesi

Bakırköy’ün en gözde alışveriş ve yaşam merkezi Capacity Alışveriş Merkezi, sömestr etkinlikleri kapsamında “Kumdan Heykeller” sergisi ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak. Türkiye’de ilk kez bir AVM’de gerçekleştirilecek “minik heykeltraşlar atölyesi” ile çocuklar  kumdan heykel yapmanın heyecanını yaşayacaklar.

Her dönem çeşitli etkinliklerle ziyaretçilerine farklı deneyimler sunan Capacity AVM, sömestr tatiline özel olarak düzenlediği “Kumdan Heykeller” etkinliği ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatacak.

Heykeltraş eğitmenlerin katılımıyla 23 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında minik ziyaretçilere özel olarak gerçekleştirilecek “heykeltraşlar aktivitesi’ ile çocuklar kumdan heykel yapmanın heyecanını yaşayacak. Gerçekleştirilecek atölye çalışmalarının sonunda bu keyifli etkinliğe katılan çocuklara başarı sertifikaları da hediye edilecek.

Anıtkabir’den Türk Bayrağı’na, masal kahramanlarından çizgi film karakterlerine kadar kum ve su dışında hiçbir malzeme kullanılmaksızın yapılan heykeller sanatçılar tarafından hazırlanırken 23 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında her gün 12.00-18.00 saatleri arasında atölye etkinliği gerçekleşecek. Heykellerle fotoğraf çektirmek isteyen ziyaretçiler Capacity AVM’de geçirdikleri bu keyifli günü ölümsüzleştirebilecekler.

NOVADA ATAŞEHİR AVM/ İstanbul

1420208007-548591256142

KENT PLAZA AVM/ Konya

Kentplaza AVM sömestr etkinlikleri kapsamında, 24 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında özel oluşturulacak alanlarda 12.00-19.00 saatleri arasında LEGO atölyesini çocuklarla buluşturacak.

LEGO Kent Plaza AVMÇocuklar Dev LEGO’larile Eğlenecek

Birçok çocuğun sevdiği oyuncaklar arasında yer alan ve çocukların hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olan LEGO’lar ile atölye çalışması yapacak olan çocuklar, yarıyıl tatilinin ilk haftası boyunca logoları istedikleri gibi tasarlayabilecek. Dev etkinlik alanında çocukların istedikleri gibi tasarım yapabilecekleri Kentplaza AVM içerisinde, çocuklar dev LEGO’lar ile fotoğraf da çektirebilecek.

Çocukların kaliteli vakit geçirmesini ve hayal güçlerini artırıcı çalışmalar yapmasını amaçlayan Konya Kentplaza AVM, LEGO Atölye Çalışması ile çocuklara eğlenceli sömestr etkinlikleri sunuyor. 24 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında her gün 12.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılacak etkinliğe tüm çocuklar katılabilecek.

CARREFOUR AVM / Ankara

Carrefour Ankara AVM, çocuklara yarıyıl etkinlikleri kapsamında, eğlenceli atölyelere katılma imkanı sunuyor. Çocuklar sömestir tatilinde düzenlenecek etkinliklerde; market görevlisi, manav, fırıncı gibi görevlerde bulunabileceği gibi, interaktif alışverişi de deneyimleyecek.

Shopkins Carrefour Ankara AVM

Çocuklar Hem Müşteri Hem Satıcı Olacak

Çocuklara bilinçli alışveriş yapma hakkında bilgi vermeyi hedefleyen etkinlikler ile çocuklar günlük yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını öğrenecek. Bir müşteri gibi market içerisinde alışveriş yapacak olan çocuklar, aynı zamanda market görevlilerinin de yerine geçecek.

Çocuklar Yarışmalar ve Atölyeler ile Eğlenecek

İnteraktif atölye ve yarışmaların düzenleneceği Shopkins etkinliği ile çocuklar, cupcake yapmayı da öğrenecek. Cicibici Yapım Atölyesi’nde ise çocuklar kendilerine verilen ürün listesini, alışveriş sepeti içerisinde bulmaya çalışacak. Boyama karakterleri, top havuzu, fotoğraf çekimi gibi etkinliklerin de yer alacağı Shopkins Atölyesi kapsamında, çocuklar sürpriz hediyeler de kazanacak.

Satranç Turnuvası

Sömestir tatili etkinlikleri doğrultusunda çocukların hem sosyalleşmesini hem de eğlenmesini hedefleyen Carrefour Ankara AVM, Türkiye Satranç Federasyonu ile iş birliği ile satranç turnuvası düzenliyor.

4 ve 5 Şubat tarihlerinde düzenlenecek satranç turnuvası kapsamında, dereceye giren çocuklara sürpriz hediyeler verilecek. 1,7 ve 8 Şubat tarihlerinde ise çocuklara özel atölye ve tiyatro çalışmaları yapılacak.

24 Ocak ile 30 Ocak tarihleri arasında 13.00 – 18.00 saatleri boyunca gerçekleşecek olan Shopkins’e tüm çocuklar katılabilecek.

CEVAHİR AVM/ İstanbul

Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, yarıyıl etkinlikleri için Şipşak Dünya Turu etkinliği düzenleyerek, çocuklara hayallerindeki ülkeler hakkında bilgi edinme imkanı sunacak.

Şipşak Dünya Turu Cevahir AVMŞipşak Dünya Turu ile çocuklar merak ettikleri ülkeler eğlenceli bir dille anlatılacak. Sömestir tatili boyunca çocukların hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini amaçlayan Cevahir AVM, çocukların hayal dünyasını renklendirebilmek ve yaratıcılıklarını arttırmak için ülkelere özgü etkinlikleri de çocuklar ile birlikte gerçekleştirecek.

Şipşak Dünya Turu

İstanbul Cevahir AVM içerisinde kurulacak etkinlik alanında, yarıyıl tatili süresince, çocuklar; Mısır, Brezilya, Amerika, İtalya gibi birçok ülkeye gezecek ve Şipşak Dünya Turu’nu tamamlayacak. Yarıyıl tatili boyunca, çocukların iyi vakit geçirmesini sağlamayı hedefleyen Cevahir, sömestir tatili boyunca her gün saat 12.00 ile 19.00 saatleri arasında çocuklarla buluşacak.

KAYSERİ PARK/ KAYSERİ

kayseri-kent-avm-somestr-etkinlikleri-448x640

OPTİMUM OUTLET/ İstanbul

İstanbul Optimum Outlet bu yarıyıl tatilinde de çocuklara unutulmaz anlar yaşatacak. Birbirinden renkli ve güzel etkinliklerle İstanbul Optimum Outlet, çocuklar için sömestir tatili boyunca saat 15.00 ile 17.00 arasında eğlencenin merkezi olacak. Tatil boyunca Optimum’da gerçekleştirilecek olan etkinlikler, çocukları sadece eğlendirmekle kalmayacak; eğitici ve öğretici aktivitelerle minikler, kaliteli zaman geçirmenin de keyfine varacak.

İlgi duydukları alanlara göre değişik konularda gerçekleştirilecek olan atölye çalışmalarında çocuklar, yepyeni keşifler de yaşayacak. Mutfak işlerine meraklı küçükler Kurabiye ve Cup Cake Atölyesi’nde maharetlerini sergilerken, geleceğin bilim insanları ise Çılgın Kimya, Mevsimler, Muhteşem Karbonat, Eğlenceli Asitler ve Minik Mucitler atölye çalışmalarıyla yepyeni keşiflere yelken açacaklar.

Sanata ve tasarıma meraklı olan küçükler ise; Yaratıcı Kuşlar, Çılgın Kuklalar, Yumurta Altlığı Yapımı, Renkli Saksı Elbiseleri, Ahşap Kalemlik Süsleme, Mıknatıslı Kelebek, Kalem Süsleme, Mutfak Önlüğü Yapımı, Kardan Adam ve Melek Figürü Yapımı atölye çalışmaları ile de hayal dünyalarının sınırlarını zorlayacaklar.

26 Ocak – 6 Şubat 2015 tarihleri arasındaki hafta içi günlerde İstanbul Optimum Outlet’teki etkinliklere tüm öğrenciler ücretsiz olarak katılabilecek.

Ayrıca, 23 -30 Ocak 2015 tarihleri arasında hafta içi günlerde karnesiyle Optimum Outlet İstanbul’un danışma bankosuna gelen öğrencilere sürpriz karne hediyeleri dağıtılacak. Sinema, Buz pisti, 5D sinema, Speedcity, eğlence ve oyun alanlarına ücretsiz biletlerin yanı sıra çizgi film DVD’leri ve hikaye kitapları gibi sürpriz hediyeler, çocukların mutluluğuna mutluluk katacak.

Aktivitelerle çocukların, araştırma ve keşfetme yönlerini geliştirmelerine katkı sağlayacak olan Optimum, sürpriz hediyeleri ile de onlara unutamayacakları bir sömestir tatili imkanı sunacak.

istanbul_Bant CocukAtolyesi_ocak_Urfa

OPTİMUM OUTLET/ Adana

1525_original

PALLADİUM AVM/ İstanbul-Ataşehir

1421496920991309

BEYLİKDÜZÜ MİGROS AVM/ İstanbul

fb28Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi 21 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında muhteşem bir sergiye ev sahipliği yapıyor!

Minik ziyaretçilerin aileleriyle, sömestre tatilinde de gezilebileceği “Vücudumuzu Tanıyoruz” sergisinde misafirler, devasa bir şişme insan maketinin ağız kısmından girerek, hayatlarında hiç çıkmadıkları bir yolculuğa çıkacaklar. İnsan vücudunun içerisinde heyecan dolu bir keşfe adım atacak olan ziyaretçiler, vücudun bireysel parçalarının iç işleyişini, hastalıklı ve sağlıklı organların nasıl olduğunu görecekler.

21 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında alışveriş merkezinin açık olduğu saatlerde gezilebilecek olan “Vücudumuzu Tanıyoruz”sergisinde ayrıca vücudumuzun sağlıklı işlemesi için gerekli en önemli olan bölümlerimizden ağız, göz, kalp, akciğer, mide, karaciğer, böbrek, ince – kalın bağırsaklar, sindirim sistemi, dolaşım sistemi ve insan iskeleti maketleri de yer alacak.  Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi Çocuk Kulubü’nde sergi boyunca her hafta sonu 14.00-18.00 saatleri arasında miniklerin insan vücudunu eğlenceli oyunlar oynayarak tanıyacağı atölyeler gerçekleştirilecek.

NEOMARİN AVM/ İstanbul- Pendik

001

STARCİTY OUTLET/ İstanbul- Yenibosna

web_etkinlik-01_2

MARMARA FORUM/ İstanbul

candy-crush-senligi-marmara-forum-262x370Marmara Forum Candy Crush Şenliği sömestir etkinlikleri kapsamında, 31 Ocak ile 8 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek. Yarıyıl tatili boyunca çocuklara eğlenceli saatler sunmayı hedefleyen Marmara Forum, çocuk ziyaretçilerine dev ekranda şeker kırma şansı sunuyor.

En Çok Şeker Kıran Çocuklara Sürpriz Hediyeler

İstanbul’da bulunan Marmara Forum’un farklı alanlarına yerleştirilecek dev ekranlar aracılığı ile çocuklar 31 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında, istedikleri kadar şeker kırabilecek. Dünyada son zamanlardaki en popüler oyunlardan biri olan Candy Crush’ı dev ekrana taşıyan Marmara Forum, her gün en fazla şeker kırarak, en iyi skoru elde eden oyunculara hediye çeki armağan edecek.

Candy Crush Şenliği ile Çocuklar Çok Eğlenecek

10 yaşından küçük çocuklara Candy Crush heyecanı yaşatarak, çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlayan Marmara Forum, daha sonra “Eşini Bul Oyunu”, “Şekerleme Kazanı”, “Lolipop ile Şeker Kırma” ve “Şeker Fırtınası” gibi etaplar ile çocuklara yarış imkanı da sunacak. Gün sonunda en yüksek skoru elde eden çocuk oyuncu ise sürpriz hediyeler kazanacak.

Marmara Forum Candy Crush Şenliği 10 yaşından küçük çocukların katılımına açıkolduğu gibi, çocuklar bu etkinliğe ücretsiz olarak katılabilecek. 31 Ocak ile 8 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan Candy Crush Şenliği saat 12.00 ile 20.00 arasında yapılacak.

 FORUM İSTANBUL/ İstanbul

Sömestr’de Ben 10 Forum İstanbul’da

Forum İstanbul, tüm dünyada milyonlarca hayrana ulaşan Ben 10 çizgi film serisinden uyarlanan turnuvaya ev sahipliği yapıyor. Çocuklara unutulmaz bir karne hediyesi sunan turnuva sonunda birinci çocuk, Dubai IMG Worlds of Adventure’daki Cartoon Network Zone’a ailesiyle birlikte seyahat hakkı kazanacak.

 
Sunduğu benzersiz alışveriş ortamı kadar etkinlikleriyle de büyük ilgi gören Forum İstanbul, yarıyıl tatilinin ilk haftasında, ‘Ben 10 İle Şimdi Kahramanlık Zamanı’ sloganıyla dünyayı kasıp kavuran Ben 10 Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor. 
 
Cartoon Network’te yayınlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören ve milyonlarca çocuğun hayranlığını kazanan Ben 10 adlı çizgi filmin, oyunları da çok fazla ilgi topluyor. Ben 10’in macera dolu dünyasına girerek 3D deneyim yaşamak ve sürpriz hediyeler kazanmak isteyen çocuklar, 24 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında Forum İstanbul’da buluşuyor.
 
Türkiye’de ilk kez Forum İstanbul’da gerçekleşecek Ben 10 Turnuvası’nda, 3D turnuva alanında omnitrix saatini takan çocuklar, hayranı oldukları karakterin rolüne girecek ve onun gibi bir kahramanlık yapacaklar. Maceraya katılan çocuklar, tünellerden geçme, yumruk duvarı, havuz engeli, enkaz oyunu, tırmanma duvarı gibi zorlu ve heyecan dolu etapları geçerek, oyunu en kısa sürede tamamlamaya çalışacaklar.
Özel hazırlanmış workshop oyun alanında, çocuklar Ben 10 Playstation oyunu ve dart oyunu oynayacak, Ben 10 çizgi filmi izleyecekler. Ayrıca fotoğraf alanında Allien kostüm karakterle fotoğraf çektirme fırsatı yakalayacaklar.

En başarılı ‘kahraman’a Dubai gezisi hediye

Turnuva sonunda en yüksek skora ulasan katılımcı, ailesiyle birlikte 2015 yılı içerisinde, Dubai IMG Worlds of Adventure’daki Cartoon Network Zone’a unutamayacağı bir seyahat gerçekleştirme şansı yakalayacak.
Turnuvaya, 24 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında tek seferde en az 50 TL ve uzeri tutarında alışveriş yaparak etkinlik standına gidip fiş/faturalarını ibraz edenler katılabilecek.

PRESTİGE MALL /İstanbul-Bahçeşehir 

yar-370x370Prestige Mall “Prestijli Çocuklar Kulübü” sömestir programı ile 14.00 – 17.00 saatleri arasında, çocuklara bilimin sırlarını eğlenceli etkinlikler ve keyifli şovlarla öğretecek. Aktiviteler öncesi birbirinden eğlenceli animasyon şovları ve mini club etkinlikleri de gerçekleştirilerek çocuklara unutulmaz bir sömestir tatili deneyimi sunuyor.

Tarih: 26 Ocak- 8 Şubat 2015 14:00 – 17:00

BUYAKA AVM/İstanbul

Buyaka, yarıyıl etkinlikleri için çocuklara 24 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında eğlenceli etkinlikler sunuyor. Sömestir tatilinde tüm gün profesyonel eğitmenler eşliğinde sürecek etkinliklerde, çocuklar buz pateni yapmayı öğrenecek.

Çocuklar Buz Pistinde Eğitim Alacak

Eğlenceli maskotlar ile birlikte, uzman eğitmenlerden ders alacak olan öğrenciler 16 gün boyunca Buyaka’da düzenlenecek etkinliklere katılabilecek. Yarıyıl tatili etkinlikleri için çocuklara farklı deneyimler sunmayı hedefleyen Buyaka AVM, buz pistinde çocukların hem kaymayı öğrenmelerini hem de kendilerini geliştirmelerini amaçlıyor.

24 Ocak – 8 Şubat 2015 tarihlerinde tüm gün boyunca sürecek etkinliklere tüm çocuklar katılabilecek.

AGORA AVM/ İzmir- Balçova

a

AREANA PARK/ İstanbul-Halkalı

somestr_slider1

ANKAMALL/ Ankara

17

CEPA AVM/ Ankara

Zil-Çaldı-Haydi-Eğlenceye-448x640Zil Çaldı Haydi Eğlenceye, yarıyıl tatil etkinlikleri sömestir tatili boyunca Ankara Cepa Alışveriş Merkezi’nde Ocak ve Şubat aylarında çocuklarla gerçekleşecek. Etkinlik tatil boyunca çocukların üzerinden okul stresini, yorgunluğunu atıp onları yeni döneme daha dinamik ve daha motive olmuş bir şekilde göndermeyi amaçlıyor. Bu eğlenceli program yüz boyama ve balon şovlarından oluşuyor.

Tüm yaş grupları için uygun olan etkinlik ücretsiz olup her Cumartesi ve Pazar 12:00 ile 19:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Cepa Alışveriş Merkezi

Adres: Eskişehir Yolu Mustafa Kemal Mah. 2123 Sokak No:2 Kat:4 D:26 06520 Çankaya / Ankara
Telefon: +90 (312) 219 6401

Etkinlik Tarihleri:
24 Ocak 2015, Cumartesi – 12:00
25 Ocak 2015, Pazar – 19:00

ACİTY AVM/ Ankara

a (2)

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s