Bebek Oto Koltuğunda İsofix Özelliği

Bebek koltuklarında isofix yöntemi hemen hemen her bebek oto koltuğu özellikleri içinde mevcut olan bir sistemdir. 2005 Haziran ayında kanunen mecbur tutulan bebek araba koltuğu, bebeği olan her ailenin, aracında bulundurmak zorunda olduğu ürünlerdir. İsofix özelliği sayesinde oto koltukları araçlara monte edilen bir parça gibi değil, araçtan bir parça gibi durmaktadır. Koltuk sistemlerinde bulunan 3 noktalı emniyet bağlantısı sayesinde, kaza anında çocuk ve oto koltuğu arasında sağlam bir bağlantı sağlanır. İsofiks çıkarılan kanun ile koltuk seçimlerinde önemli bir yer almaktadır.

bebek-oto-koltugu

Bu sistem sayesinde bebeğinizin güvenliğini sağlayacak koltuğun bağlantısını yapmak için araç emniyet kemerini kullanmanıza gerek olmayacaktır. Çünkü sistem sayesinde doğrudan ve kolaylık ile aracın gövdesine sabitlenen bebek oto koltuğu, alışıla gelmiş emniyet kemeri sabitleme olarak kullanılan, yanlış sabitleme riski ortadan kalkmış oluyor.

Bu noktada bebekleriniz için kullanacağınız bebek otomobil koltuğunu almadan önce mutlaka ürün özelliklerini incelemelisiniz.  Bebek oto koltuğu fiyatları da araştırılması gereken önemli bir noktadır. Fiyat araştırmasına ek olarak, bebek oto koltuklarının her araca uyumlu olup olmadığı durumu da incelenmelidir.İsofix özelliğinin uyum sağladığı araçların marka ve modelleri sınırlıdır. Bu sebep ile araştırma yaparken, koltuğun aracınıza uyumu ve kullanım özelliklerinin, yüksek koruma şartlarının olduğunu dikkate almalısınız. Koltuk seçimlerinizde önemli olan bir diğer unsur ise koltuk seçimlerinizi çocuk yaşı, boyu ve kilosu ile uyumlu ürünlerin tercih edilmesidir. Koltuklarda kullanılan malzemeler incelenmelidir.

Tekstil ürünlerinde terleme yapmayacak kumaşların kullanılması çocuğunuzun sağlığı için önem taşır. Kullanılan emniyet kemer sistemlerinde ayarlama özellikleri, birçok şekil alma kademesi sayesinde de çocuğunuzun yolculuk esnasında uyuma durumunda yatış pozisyona göre ayarlamak açısından önem taşır. Kademeli kemer bağlamaları sayesinde uzun kullanım sağlanacak koltukları seçmeniz, sizin ve çocuğunuzun gelişim aşaması sebebi ile her geçen gün büyümesi ile koltuk kullanımlarınızın çok daha uzun ve sağlıklı şekilde kullanımlarına fırsat yaratacaktır. Ebeveynlerin her sene koltuk almasından ziyade uzun süreli kullanabilecekleri koltukları tercih etmeleri gerekir. İlerleyen yaşlarda da kullanabileceğiniz kafa yatıklarının yükseltilebileceği bebek araba koltukları ile sizing gönlünüz rahat, bebeğiniz konforu yerinde olacak. Son olarak bu ürünlerin üzerinde Avrupa standartları barkodunun bulunduğunda emin olmalısınız.

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s