23 Nisan 2015 Ücretsiz Çocuk Etkinlikleri

Nisan ne güzel bir ay. Hele ki hava da güzelse, insanın çocuk olası geliyor.

Oyunlar, gösteriler, eğlenceler, tiyatrolar, müzikler, danslar, atölyeler her şey  çocuklar için.

Bu sene  Ülker Sinema Şenliğinde çocular için ücretsiz gösterilecek sinema 6 Süper Kahraman . Gösterilecek iller ve sinema salonları yazının devamında.

Devlet tiyatroları da bu sene bir güzellik yapmış ve bazı illerde oyunlarını çocuklar için ücretsiz oynayacak. İl sayısı çok az bence. Yetmez ama  evet deyip destekliyorum. Seneye bu girişiminin il sayısını  artırmasını diliyorum.

İstanbul tiyatro konusunda daha şanslı. Çünkü Şehrin Tiyarosu Şihrin Çocuklarıyla Buluşuyor  festivali kapsamında Şehir tiyatroları da oyunlarını ücretsiz sergileyecek.

23 Nisanın en sevdiğim yanı onlarca ülkeden gelen çocukların gösterilerini seyredebilmek. Bu sene TRT 23 Nisan Şenliği Antalya’da. Antalyalılar bu etkinliği kaçırmamalı bence.

Bu ay her şey çocuklar için dedim ya yazının başında  belediyelerden tutun da AVM’lere kadar nerdeyse  bütün kurumlar, büyük-küçük işletmeler  etkinlik düzenliyor. Bir bakın belki biri size uyar.

Pekiii….Bu etkinliklerin hiç birine katılamıyor musunuz? Üzülmeyin alın çocuklarınızı, doğaya karışın. Bir topunuz, bir deçimenlere serilmiş piknik örtüsünde sevdiğiniz yiyecekleriniz olsun.

Kaçan topunuz hazırladığınız salatının üzerine düşsün mesela, koşarken rahatça takılıp keyifle düşün mesela… Olmaz mı?  Yetişecek bir yerinizi yok, trafiğe de takılmamışsnızı. Daha ne olsun. Kaçın şehrin merkezinden.

Çocuk kahkasından daha güzel ne var bu dünyada? Bırakın, çocuklar çocukluklarını yaşasınlar. Bir günlüğüne de olsa siz de çocuk olun! Olmaz mı?

TRT 23 Nisan Şenliği

imdi-geldi2

TRT Çocuk Kanalı’nın düzenlediği ”TRT 37.Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği”, yapacağı etkinlikler ile  Antalya Kültür Merkezi(AKM)’nde, sürpriz tiyatro oyunları ve gösterilerle bir panayır haline getirecek.

15-22 Nisan tarihleri süresince Antalya Kültür Merkezi’nde çocuklarımızı çok güzel etkinlikler bekliyor olacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu, Kepez Belediyesi Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu 1 hafta boyunca Antalya’lı çocuklara ücretsiz tiyatro gösterileri sunacak.

Şenlik boyunca her gün saat 10.00 ile 19.00 arasında sahnelenecek olan oyunların tümü halka açık ve ücretsiz olacaktır

Dünya Çocukları Gösterisi

16

Antalya Cam Piramit’te, 15-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 37. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği, ülkemize gelen misafir ülke çocuklarının dans gösterileri ile devam edecek.

Misafir ülke çocukları, giydikleri renkli kıyafetleri ve kendi müzikleri eşliğinde dans gösterilerini yaparak, harika bir görsel ziyafet sunacaklar.

Dünya Çocukları ile Antalya halkının buluşacağı ülke gösterilerinin programları ise şöyle;

17 Nisan Cuma

Ülke Gösterileri 1-2 : 15:00 ve 17:30 Cumhuriyet Meydanı

18 Nisan Cumartesi

Ülke Gösterileri 3-4 : 15.00 ve 17:30 Cumhuriyet Meydanı

19 Nisan Pazar

Ülke Gösterileri 5-6 : 15:00 ve 17:30 Kepez Arif Nihat Asya Açık Hava Tiyatrosu

Gösterilerin tümü halka açık ve ücretsiz olacaktır…

Canım Kardeşim Müzikali

11

TRT Çocuk kanalında yıllardır çocukların sevgilisi olan iki kardeş Müge ve Mine, yanlarına sevimli kedileri Mıncır’ı da alarak Antalya’lı çocuklar ile buluşuyor.

Gösteri; çevre duyarlılığı, farklı olanı anlamaya çalışmak,  empati, kardeşlik, dayanışma gibi evrensel temaları eğlendirici bir dille ve coşkulu müziklerle sahneye taşıyor.

Çocukların sevdikleri kahramanları sahnede görebilecekleri, onlarla birlikte heyecanlı bir yolculuğa çıkacakları gösteri, 15-22 Nisan tarihleri boyunca her gün Çocuk Sahne’de…

Köstebekgiller Müzikali

kostebekgiller_afis_2Çocuk Sahne,  TRT Çocuk Kanalı Kahramanlarını ağırlamaya, şenliğin bitimine kadar devam edecek.

Boyo, Süslü ve Kösteban Bay Melodi nin sihirli müzik kutusunun içine girerler. Kutuda kapalı olarak kalmış diğer masal kahramanlarıyla birlikte efsanevi Kurma Kolu nu bulup evlerine dönmeye çalışırken kötü kalpli kraliçe ve Bay Melodi onlara engel olmaya çalışır.

Köstebekgiller izleyicilerinin sevdikleri kahramanları sahnede görebilecekleri gösteri, 15-22 Nisan tarihleri boyunca her gün Çocuk Sahne’de…

Etkinliklerin tümü halka açık ve ücretsizdir…

Keloğlan Müzikal Gösterisi

keloglan_baski_03Keloğlan Masalları Müzikali; Şarkıları, dansları, kahramanları, heyecan verici konusu ve göz alıcı dekoruyla, çocuklara ve de büyüklere, muhteşem bir gösteri vaad ediyor.

Çocukların hiç sıkılmadan izleyeceği Keloğlan Müzikal Gösterisi, 15-22 Nisan tarihleri boyunca her gün Çocuk Sahne’de…

ÜLKER SİNEMA ŞENLİĞİ

UCS1-2015

Film Hakkında

Yılın Oscar ödüllü animasyon filmi olan Disney’den 6 Süper Kahraman;
kalbe dokunan, mizah ve aynı zamanda aksiyon dolu bir hikâye.

Film, dehasının güçlerini kullanmayı öğrenen Hiro Hamada’nın, kardeşi Tadashi’nin ve onlara çok benzeyen, macera bağımlısı olan arkadaşlarının hikâyesini anlatıyor. 6 Süper Kahraman, kendilerini tehlikeli bir komplonun içinde bulunca, Hiro en yakın arkadaşı olan Baymax isimli bir robotun yardımını istemek zorunda kalır. Hiro ve arkadaşlarının bu gizemi nasıl çözdüğünü anlatan filmi merak eden herkesi Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nde buluşuyor.

NOT: Tüm seansların biletleri gişelerin açılmasından itibaren, seans sırasıyla dağıtılacaktır ve dağıtım, biletler tükenene kadar aralıksız devam edecektir. Biletler salon kapasitesiyle sınırlıdır. Rezervasyon yapılmayacaktır.

Salon bilgilerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.ulker.com.tr/ulkercocuksinemasenligi2015/sinema-salon.html

Wyndham Grand Kalamış Hotel Çikolata Şenliği

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı minik ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşecek “Çikolata Şenliği” ile kutlamaya hazırlanıyor. Minik şefler ödüllü Şef Mehmet Yalçınkaya liderliğinde hayallerindeki çikolataları gerçeğe dönüştürecek. Minik katılımcıların hayal güçlerinden yola çıkarak hazırlayacağı çikolatalı kurabiyeler, otelin Lobby Lounge’unda, piyona dinletisi eşliğinde düzenlenen ve dünya mutfağından seçkin lezzetlerin yer aldığı çay saatinde sergilenecek.

Tarih: 23 Nisan 2015
Saat: 13:00-14:00
Yer: Wyndham Grand Kalamış Hotel
Katılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: (0216) 400 00 00 – 7302

TÜRVAK MÜZESİ

unnamed

100 YILLIK YOLCULUK” MÜZE KOLAJ ATÖLYESİ

TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuk ziyaretçilerini ücretsiz ağırlıyor. Ayrıca,Çocuklar İçin Kuşağı müze eğitim programı kapsamında 23 Nisan’a özel ücretsiz bir atölye de gerçekleştiriyor!

23 Nisan Perşembe günü saat 14:00’da başlayacak “Yüz Yıllık Yolculuk” Müze Kolaj Atölyesi’nde çocuklar, önce Türk sinema ve tiyatrosunun 100 yıllık yolculuğuna çıkacak, sonrasında ise kendileri için hazırlanan özel çalışma kağıtlarından kesip-yapıştırarak, renkli boya ve harflerle kendi Müze ve sergilerinin kolajlarını yapacaklar.

Yaş grubu: 7-10 yaş

Kontenjan 20 çocuk ile sınırlıdır

Rezervasyon gereklidir.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

BB-23Nisan50X70AFISBeşiktaş Belediyesinin Çilekli Spor Tesisleri’nde düzenleyeceği “23 Nisan Çocuk Karnavalı” her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbullu çocukların buluşma noktası olacak. 23 Nisan coşkusunun yaşanacağı alanda çocuklar, kendileri için kurulan renkli oyun alanlarında eğlenecek.

Konserler, dans gösterileri, yarışmalar ve oyunların gerçekleşeceği çocuk karnavalında çocuklar en sevdikleri şarkılar eşliğinde oyunlar oynayacak, sürpriz hediyeler kazanacak ve 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayacak.

23 Nisan 2015 Perşembe günü, sihirbazlar, palyaçolar ve akşam saatlerine kadar devam edecek olan gösteriler yer alacağı etkinlik saat 12.00 itibarıyla Çilekli Tesisleri’nde başlayacak.

KADIKÖY BELEDİYESİ 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

23Nisan_brosur

ŞİŞLİ BELDİYESİ 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

fft261_mf8556582

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şişli Belediyesi, dünya çocuklarını Şişli’de buluşturacak. Kortejlerle başlayan Uluslararası Şişli 23 Nisan Çocuk Festivali’nde şarkıcı Atiye, şarkılarıyla çocukları eğlendirecek.
Şişli Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Almanya, Macaristan,Gürcistan, Makedonya, Nepal, Bulgaristan’dan gelen çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Şişli’de coşkuyla ve birbirinden özel etkinlikler ile kutlayacaklar.
MAÇKA SANAT PARKI’NDA ÇOCUK ŞENLİĞİ
22 Nisan Çarşamba günü başlayacak olan Uluslararası Şişli 23 Nisan Çocuk Festivali’nin ilk gününde konuk çocuklar, Harbiye’deki Askeri Müze’nin önünde başlayan korteje katılacaklar. Maçka Sanat Parkı’nda Türkiye’den çocuklarla bir araya gelecekler. Maçka Sanat Parkı’nda Almanya, Macaristan, Gürcistan, Makedonya, Nepal, Bulgaristan’dan gelen çocukların sergileyecekleri birbirinden güzel halk oyunları gösterileri ile unutulmayacak bir gün yaşanacak. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının stantlarının kurulacağı parkta çocuklar, tahta bacak, pamuk şekerciler ve macuncular eşliğinde gün boyu eğlenecekler.
23 Nisan Perşembe günü, Cevahir Alışveriş Merkezi önünde saat 16.00’da düzenlenecek Atiye konseri ile coşacak. Çocukların sevgilisi Atiye, en güzel ve en hareketli şarkılarını Şişlili çocuklar için seslendirecek. Konser sonrası saat 20.00’de ise 120 kişilik İTÜDevlet Konservatuarı Çocuk Korosu, Bulgaristan’dan 50 kişilik Maestro Zahari Medrikarov korosu ile birlikte Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir konser verecek.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ

23 NİSAN’DA BEYLİKDÜZÜ EĞLENCE PARKINA DÖNÜŞÜYOR

DEVLET TİYATROLARI

İstanbul, İzmir, Bursa, Trabzon Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Van

10423879_930551706975594_980991618431394863_n

PERDELER ÇOCUKLAR İÇİN ÜCRETSİZ AÇILIYOR

“12 Farklı Oyun Miniklerle Buluşuyor”

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı ücretsiz temsillerle kutlayacak.

Kutlamalar kapsamında 19-28 Nisan tarihleri arasında Devlet Tiyatroları’nın 10 bölgesindeki 14 sahnesinde 12 farklı çocuk oyunu ücretsiz sahnelenecek.

Türkiye’nin dört bir köşesindeki çocuklara tiyatro sevgisi aşılamayı ve geleceğin tiyatro izleyicisini oluşturmayı hedefleyen Devlet Tiyatroları çocukların 23 Nisan coşkusunu ücretsiz oyunlarla ikiye katlayacak.

Ankara, Konya ve Van Devlet Tiyatrosu Müdürlükleri tarafından düzenlenecek uluslararası ve ulusal festivallerde temsil edilecek çocuk oyunlarının bir kısmı da ücretsiz izlenebilecek.

Devlet Tiyatroları sergilediği oyunlarla çocuklara keyifli anlar yaşatmanın yanı sıra onların kültürel ve kişisel gelişimine de katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Tiyatroseverler, ücretsiz biletlerini Devlet Tiyatroları gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden temin edebilirler.

Ücretsiz temsil verecek çocuk oyunlarının programı şöyle:

İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Çiçeğim Solmasın’ oyununu 24 Nisan Cuma günü saat 12.00’de ve 25 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Cevahir Salon 1’de ve ’Küçük Karabalık’ adlı oyunu 22, 23, 24 ve 26 Nisan tarihlerinde saat 11.00’de Üsküdar Stüdyo Sahne’de sahneleyecek.

İzmir Devlet Tiyatrosu’nda, ‘Neşeli Kampçılar’ oyunu, 19 Nisan Pazar günü saat 11.00’de ve 14.00’te Konak Sahnesi’nde temsil verecek.

Bursa Devlet Tiyatrosu 23 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde ‘Sihirli Kapı’yı minik seyirciyle buluşturacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, ‘Gogo’ adlı oyunu 23 Nisan Perşembe günü saat 13.30’da Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde ve 28 Nisan Salı günü saat 14.00’te Ankara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Şinasi Sahnesi’nde sahneleyecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ‘Gökkuşağı Altında’adlı oyunu 25 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Orhan Asena Sahnesi’nde seyirciyle buluşturacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu ‘Güneydeki Orman’oyununu 22 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de ve 13.00’te, 23 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de, 24 Nisan Cuma günü saat 11.00’de ve 26 Nisan Pazar günü saat 14.00’te Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde minik tiyatroseverlerin beğenisine sunacak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu ‘Nasreddin İnadın Sonu’adlı oyunu 20 ve 21 Nisan tarihlerinde saat 14.00’te Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde ve ‘Karagöz’ün Rüyası’ adlı oyunu 25 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de Ankara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Altındağ Tiyatrosu’nda sahneleyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde ‘Pinokyo’ 22 Nisan Çarşamba günü saat 10.30’da ve 14.00’te ve 26 Nisan Pazar günü saat 14.00’te Ankara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Çayyolu Sahnesi’nde sahnelenecek.

Van Devlet Tiyatrosu,’Kurbağa Prens’ oyununu, 23 ve 27 Nisan tarihlerinde saat 13.30’da Kültür Merkezi Sahnesi’nde ve ‘Kurşun Askerin Utancı’ adlı oyunu 25 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te Ankara Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali kapsamında Küçük Tiyatro’da sahneleyecek.

ŞEHRİN TİYATROSU ŞEHRİN ÇOCUKLARIYLA BULUŞUYOR

resized_22052-0fd0cocuksenligi_afisler2

Her yıl Şehrin Tiyatrosu ile şehrin çocuklarını bir araya getirerek İstanbul halkı ile tiyatromuz arasındaki bağları güçlendiren, çocuklarımızın belki de hiç görmedikleri sanat dalları ile tanışmasını sağlayan Çocuk Şenliği, bu yıl da dopdolu bir programla çocuklarla buluşacak.
Etkinlikler, 20-24 Nisan 2015 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul, Gaziosmanpaşa, Kağıthane Sadabad ve Ümraniye Sahnelerinde gerçekleştirilecek.
31. Çocuk Şenliği’nde 16 tiyatro ekibi 32 seans çocuk oyunu sergileyecek. Ayrıca;
Çocuklara yönelik resim, heykel, dans, rap, yoga, pantomim gibi konularda 20 atölye;
Yetişkinler için alanında uzman pedagog ve psikologlarla 12 söyleşi;
Orf, klasik müzik, rap, engelli mehteran takımı gibi 5 konser gerçekleşecek.
Şenlikte ayrıca tiyatromuzun “ünlü” simaları masal okuma etkinliklerinde çocuklarla bir araya gelecek.
Çocukları tiyatroyla ve sanatın diğer dallarıyla buluşturmayı hedefleyen şenlikte, tüm oyunlar ve etkinlikler ücretsizdir.

Program için tıklayın. 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

izmir-23-nisan-etkinlikleri1-453x640İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 3 gün sürecek bir şenlik düzenliyor. Çocuklar şenlik boyunca; dans gösterileri, oyun parkları, yüz boyama etkinlikleri, animasyon gösterileri ve ikramlar ile 23 Nisan Bayramı’nı kutlayacak.

İzmir 23 Nisan etkinlikleri kapsamında; 23 Nisan ve 24 Nisan’da Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilecek iki günlük şenlik ile çocuklar Keloğlan Masalları Köyü’nde eğlenecek. Keloğlan Masalları serisinin kahramanlarının da yer alacağı şenlikte, çocuklar Bilgecan Dede’nin evi ile Kara Vezir’in şatosunu da ziyaret edecek.

ÇORLU BELEDİYESİ

Çorlu Belediyesi, 21-26 Nisan tarihleri arasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları dolayısıyla 6.Uluslararası Çocuk Festivali’ni gerçekleştirecek.

6-corlu-uluslararasi-cocuk-festivaliGeleneksel olarak düzenlenen festivale Arnavutluk, Arjantin, Endonezya, Kırgızistan, Makedonya, Meksika, Polonya, Kıbrıs, Slovakya ve Rusya’dan çocuk toplulukları katılacak.

6 gün boyunca devam edecek 6.Uluslararası Çorlu Çocuk Festivali kapsamında, yurt dışından gelecek olan gruplar halk dansları gösterileri yapacağı gibi, festival boyunca şenlikler de devam edecek.

Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenecek olan Çorlu Uluslar arası Çocuk Festivali’ne Türkiye’nin farklı bölgelerinden yüzlerce çocuk da katılacak.

Festival Programı

21 Nisan 2015
12:00 – Seymen, Önerler ve Türkgücü Mahallelerimizde yurtdışından gelen grupların gösterileri.
19:00 – Basın Toplantısı

22 Nisan 2015
16:00 Sergi Ziyareti
(Tarihi Belediye Binası)
17:00 Kortej Yürüyüşü (Tarihi Belediye Binasından Cumhuriyet Parkı’na)
18:00 Açılış Seremonisi (Cumhuriyet Parkı)

23 Nisan 2015
12:00 Askeri Bando Konseri (Cumhuriyet Parkı)
14:00 Tören ve Kutlamalar (Cumhuriyet Parkı)
(Yabancı grupların ve Çorlu ilkokullarının gösterileri)

24 Nisan 2015
10:00 Protokol Ziyaretleri
14:00 Tören ve Kutlamalar (Cumhuriyet Parkı)
(Yabancı grupların ve Çorlu İlkokullarının gösterileri)

25 Nisan 2015
Yurtdışından gelen gruplara ören yerlerinin gezdirilmesi.

26 Nisan 2015
19:00 Kapanış Seremonisi
(Memduh Şevket Esendal Sahnesi)

NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ/Kadıköy

cocuk-senligi1Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında  25 Nisan günü çocuklar Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde eğlence ve eğitim dolu atölyeler ile renkli dakikalar yaşayacaklar.

Şenlik Kapsamında ki atölyeler:

Şeker Hamuru Atölyesi 

Açık Arka Bahçe’de gerçekleşecek olan atölye çalışmaları ile çocuklar renkli dakikalar yaşayacaklar. Katılım 4 yaş ve üstü çocuklar için uygundur.

Saat: 12:00 – 13:00

Sokak Oyunları:

Etkinlik Açık Arka Bahçe’de gerçekleşecek olup, bu keyif dolu etkinlikler minik katılımcılar büyükler ile birlikte unutulmaya yüz tutmuş oyunları hatırlayacaklar.

Saat: 13.00 -16.00

Beden Perküsyonu

Etkinlik kapsamında Açık Arka Bahçe’de buluşan tüm çocukların bahçede toplanması ile bedenleri hem çalıp hem de söyleyecekler.

Saat: 16.00 -17.00

Bilim Masası

Bilim Masası – Deneyerek Öğreniyorum Kış Bahçesi’nde çocuklarla gerçekleşecek.

Saat: 13.00 -14.00 / 15:00 -16:00

Erdal Çakıcıoğlu ile İmza Günü

Etkinlik kapsamında çocuk kitapları yazarı Erdal Çakıcıoğlu Kış Bahçesi’nde kitaplarını imzalayacak.

Saat: 14.00 -15.00

Haklarımı Öğreniyorum

Haklarımı öğreniyorum Kapalı Salon’da (Mahmut Dikerdem)’de çocuklarla gerçekleşecek. Etkinliğe katılım 7 yaş ve üzeri için uygundur.

Saat: 12.00 -13.00

Sihirli Sesler Atölyesi

Sihirli eller atölyesi Maral Civanyan ile  Kapalı Salon’da (Mahmut Dikerdem)’de çocuklarla gerçekleşecek. Etkinliğe katılım 7 yaş ve üzeri için uygun olup bu atölye 15 çocuk ile sınırlıdır. Atölye kayıtları atölyenin yapılacağı günde alınmaktadır.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi Çocuk Şenliği kapsamında yine 25 Nisan saat 13:00 Sevdalı Bulut Çocuk Kitaplığımızı çocuklarla açacak.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Etkinlik Tarihleri:
25 Nisan 2015, Cumartesi – 12:00

İSTİNYE PARK/ İstanbul

karlar-ulkesi-poster-70x100Disney Türkiye, İstinye Park ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Karlar Ülkesi hayranlarını mutlu edecek bir etkinliğe imza atıyor.

Disney Türkiye, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyor. Planlanan organizasyonlar arasında Walt Disney Animasyon stüdyolarının Oscar® ödüllü filmi Karlar Ülkesi’nin hayranlarına yönelik keyifli bir etkinlik de bulunuyor. 23-26 Nisan tarihlerinde İstinye Park’da gerçekleşecek etkinlikte çocukları, aralarında kar taneleri ve prenses tacı yapımının öğretileceği birbirinden eğlenceli atölye çalışmalarının yanı sıra Infinity 2.0 Karlar Ülkesi versiyonu ve Hans’ın tırmanma duvarı oyunları bekliyor. Filmin Oscar® ödüllü şarkısı “Aldırma”yı seslendirme ve Karlar Ülkesi’nden sürpriz konuklarla tanışma fırsatı da etkinlik kapsamındaki diğer eğlenceli aktiviteler arasında yer alıyor.

23 Nisan günü D&R’ın Kanyon, Vialand ve Marmara Forum mağazalarında çocuklar ve ailelerine yönelik birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenlenecek. Bu mağazalara en sevdikleri Disney veya Marvel kahramanının kostümüyle gelen çocukları unutulmaz bir kostüm partisi bekliyor olacak. Ayrıca 17-24 Nisan tarihleri arasında İstanbul’daki D&R mağazalarından yapılacak her 50 TL’lik Disney lisanslı ürün alışverişine ise Sindirella’nın 25 Nisan Cumartesi saat 11.00’da Kanyon’da gerçekleşecek özel gösterimine çift kişilik davetiye hediye edilecek.

KANYON AVM/Levent

Nil Karaibrahimgil PosterKanyon’un bu yıl çocuklara 23 Nisan hediyesi “Nil Karaibrahimgil’den Masallar” olacak. Nil Karaibrahimgil Kanyon Cinemaxiumum’da düzenlenecek özel masal seanslarında çocukları masal dünyasında gezintiye çıkaracak.

Çocukların en sevdikleri masallar Nil Karaibrahimgil’in kendine özgü yorumu ile 23 Nisan’da çocuklara farklı bir deneyim yaşatacak. Gerek birbirinden eğleceli şarkıları gerek renkli kişiliği ile çocukların çok sevdiği ve yakın zamanda anneliği tadan Nil Karaibrahimgil, kendine özgü yorumu ile çocuklara her zaman dinledikleri masallara farklı bir pencereden bakma şansı verecek.

Bu özel deneyimi çocuğuna yaşatmak isteyenlerin rezervasyon için 0212 317 53 30 numaralı telefonu aramaları gerekiyor. Etkinlik rezervasyon yaptırmış olma şartı ile      5-10 yaş arası tüm çocuklara açıktır. Sınırlı sayıda kontejana sahip bu etkinlikte yerinizi almak için bir an önce rezervasyonunuzu yaptırın.

ÖZDİLEK PARK AVM/Levent

oyuncak-muzesi-ozdilek-640x4141700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin önemli örneklerini sergileyen Oyuncak Müzesi Sergisi, 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla 26 Nisan’a kadar İstanbul ÖzdilekPark’ta ziyaretçiler ile buluşacak.

Oyuncakların Tarihi 23 Nisan’da Çocuklarla Buluşacak

Oyuncak tarihinin en değerli eserlerinin yer alacağı Oyuncak Müzesi Sergisi kapsamında, 1900 yılından günümüze kadar uzanan oyuncakların tarihi sergilenecek. Çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgi gösterdiği Oyuncak Müzesi Sergisi, 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında, çocukların güzel bir gün geçirmesi amacıyla düzenleniyor.

ÖzdilekPark, Oyuncak Müzesi Sergisi 26 Nisan Pazar gününe kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.

MEYDAN AVM/ Ümraniye

11136710_797627310332278_8271077731692208250_n

SAKIP SABANCI MÜZESİ

Sakıp Sabancı Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bahçesini çocukların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri bir alana dönüştürecek. 23 Nisan Perşembe günü müzeyi ziyaret eden çocuklar, müzenin bahçesindeki çiçekleri ve tüm yeşil alanları içlerinden geldiği gibi süsleyecek. Müzenin bahçesi çocukların hayal gücüyle bambaşka bir kimliğe bürünürken; yetişkinler de mekanın eşsiz boğaz manzarası eşliğinde çocukların açık havada yaptıkları çalışmaları izlemenin keyfini yaşayabilir. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek 23 Nisan etkinliğine katılmak için kayıt yaptırmak gerekiyor. Rezervasyon ve detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

cocuk2

HOTPOINT 23 NİSAN ŞENLİĞİ

unnamedHotpot’ta 23 Nisan Şenliği’nde ücretsiz drama ve oyun atölyemize davetlisiniz!
23 Nisan Perşembe günü;
15.00-16.00 arası 5,6,7 yaş
16.30-17.30 arası 8,9,10 yaş için ücretsiz drama ve oyun atölyemize kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.

İletişim için; 0212 3435353 ve 0533 4394626
Merkez Mah. Perihan Sok. No:73 Şişli

BERFU’NUN RÜYASI MÜZİKLİ ÇOCUK OYUNU

unnamed

Berko Çocuk Tiyatrosu’yla çocukları sanatla buluşturmayı amaçlayan Berko İlaç, “Berfu’nun Rüyası” isimli oyunla 23 Nisan haftası çocuklarla bir araya gelecek.

Tüm oyunların ücretsiz olduğu Berko Çocuk Tiyatrosu oyun takvimi belirlendi.

Oyunun Konusu

Berfu; ailesine, özellikle babasına çok düşkün sevgi dolu bir çocuktur. Yemek yeme ile arası iyi olmadığından sağlıklı beslenme konusunda gıda takviyesi alması gerekmektedir. Bu konuda inatçı olan Berfu’yu babası bir gece, uyumadan önce, türlü diller dökerek ikna etmeye çalışır. Fakat Berfu tam ikna olmuşken; babası şurubunu gidip getirene kadar uykusuna yenik düşer ve gördüğü rüyasının peşine takılır.

19 Nisan 2015

Dutu Tiyatro – 12.30

21 – 22 Nisan 2015

Ataşehir Novada Sahnesi – 13.00

23 Nisan 2015
Semaver Kumpanya – 12.00 ve 15.00

24 Nisan 2015

Ümraniye Sahnesi – 11.00 ve 14.00

PRESTİGE MALL/ İstanbul

unnamed

PROFİLO AVM/ Mecidiyeköy

cocuk-senligi-profilo-avm

CAPACİTY AVM/ İstanbul

Denizler_Altinda_Kesfe_Hazir_Olun_!_haberresim_13

World of Undersea’ etkinliği 17-26 Nisan tarihleri arasında Capacity Alışveriş Merkezi’nde çok özel sergileri ve eğlenceli aktiviteleri ile misafirlerini karşılamaya hazırlanıyor.

10 gün süre boyunca gerçekleşecek Türk Denizcileri, Animatronic Deniz Canlıları ve Kaşifler Sergileriyle birlikte etkinlik alanında kurulacak özel denizaltıyla tüm çocuklar denizlerin gizemli dünyasına yolculuğa çıkacak.

Çocuklara yönelik eğlenceli ve öğretici etkinliklere ev sahipliği yapan Capacity’de  23 Nisan için hazırladığı tüm etkinliklere katılım ücretsizdir

CAROUSEL AVM

Carousel Alışveriş Merkezi, 23 Nisan’da çocuklar için atölye çalışmaları düzenliyor. 23-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan çocuk etkinlikleri kapsamında; sanat ve bilim atölyeleri, portre çizimi, kum boyama atölyesi gibi faaliyetler yer alacak.

Animatörler ve maskotların da çocuklara eşlik edeceği Carousel 23 Nisan Çocuk Şenliği, 4 gün boyunca 12.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılacak.

23 Nisan – 24 Nisan – 25 Nisan – 26 Nisan

12.00 – 13.00 : Karikatür Çizimi

13.00 – 14.00 : Maskot & Animatör

14.00 – 15.00 : Pelikan Akademi Sanat Atölyesi

15.00 – 16.00 : Pelikan Akademi Mad Science Atölyesi

16.00 – 17.00 : Tramvay Yayıncılık Kum Boyama Atölyesi

OPTİMUM AVM

1845_original

SAPHİRE ÇARŞI

sapphire-cocuk-etkinlik-afistif

METROCİTY AVM

25 Nisan 2015, Cumartesi

14.30 –16.00 KOLAJ ATÖLYESİ / BABİL’İN ASMA BAHÇELERİ

16.00 -18.00 ÇİNİ ATÖLYESİ / GEÇMİŞ ZAMANIN İZİNDE

14.00 –18.00 Büyük Beceriler Heykel Atölyesi

14.00 –18.00 Büyük Beceriler Kolaj-Resim Atölyesi

  1. Gün

26 Nisan 2015, Pazar

14.30 –16.00 PAPERTOYS ATÖLYESİ / ÇEŞİTLİ FİKİRLER

16.00 -18.00 TASARIM ATÖLYESİ / ANTİK KAPILAR AÇILSIN

14.00 –18.00 Büyük Beceriler Heykel Atölyesi

14.00 –18.00 Büyük Beceriler Kolaj-Resim Atölyesi

MİGROS AVM BEYLİKDÜZÜ

01

TRUMP TOWERS AVM

Banner2015041012372864x265

TEPE NAUTILUS

56464738

KİPA AVM

1081_hg

KIBRIS ÇOCUK KARNAVALI

94007

İZMİR BUCA BELEDİYESİ

event25423Çocuk Şenliği (18 – 22 Nisan 2015)
Buca Belediyesinin düzenlediği Çocuk Şenliği kapsamında 18 – 19 – 20 – 21 – 22 Nisan 2015 tarihlerinde 13.00 – 17.00 saatleri arasında etkinlikler düzenlenecek…

Etkinlik Programı:
Kırmızı Çizmeli Kedi Müzikali

Tarih: 18 Nisan 2015
Yer: DEÜ Eğitim Fakültesi Konferans Salonu

Uçurtma Şenliği
Tarih: 19 Nisan 2015
Yer: Buca Gölet

Kukla Atöltesi Oyun Alanları
Tarih: 20 Nisan 2015
Yer: Şirinyer Parkı

Palyaçolar, Karaoke, Sürpriz Hediyeler

Tarih: 21 Nisan 2015
Yer: Buca Pazar Yeri

Suluboya Yarışması, Balon Katlama Atölyesi, Miniklerden Dans Gösterileri

Tarih: 22 Nisan 2015

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s