Çocuklar ve Büyükler İçin Etkinlikler/ Karne Şenliği

GLOBAL WELLNESS DAY (Maçka Parkı)

GWD_FLYER_V2-1

Türkiye’de doğup dünyaya yayılan Global Wellness Day,her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan uluslararası bir

“İyi Yaşam Günü”5 kıtada 71 ülkede aynı anda kutlanacak.

GLOBAL WELLNESS DAY TÜRKİYE’NİN DÜNYAYA ARMAĞANI

13 Haziran 2015 Cumartesi, Maçka Parkı’nda

Dünyanın dört bir yanından Global Wellness Day kutlamaları

Maçka Parkı’ndan 5 kıtaya canlı  bağlantı ile izlenebilecek.

Global Wellness Day dünyada “İyi Yaşam” bilincini artırma hedefiyle, bu yıl 13 Haziran Cumartesi günü 5 kıtada 71 ülkede aynı anda, 50’nin üzerinde elçi öncülüğünde iyi yaşamı destekleyen etkinliklerle kutlanacak.

Global Wellness Day bu yıl sahibinden.com ana sponsorluğu, Doğa Koleji platinum sponsorluğu, Toyota Hybrid, NG Hotels, Richmond Nua Wellness-Spa, Zurich Sigorta gold sponsorluğunda Maçka Parkı’nda iyi yaşama gönül vermiş herkesi bir araya getirecek.

 Global Wellness Day kutlamaları Fiji’de gün doğumu ile başlayıp Hawaii’de gün batımı ile sona erecek.

 Global Wellness Day etkinlikleri tüm gün, herkese açık ve ücretsiz.

GWD_FLYER_V2-2

GWD etkinlikleri tüm gün boyunca Ayşe Tolga ile İyi Yaşam sohbeti, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Beslenme, Ayşegül Demirsoy ile Zumba, Cenk Özyılmaz ile Fit Cook, Eser Mutlu ile Kahkaha Terapisi, Gem Akcan ile Yoga, Gül Kaynak ile Detoks ve Sağlıklı Beslenme, Dr. Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi, Murat Tavman ile Fiziksel Değişim ve İyi Yaşam, Neslihan Yavuzcan ile Nefes semineri, Şah Yaycı ile Yaşının İyisi Ol semineri, Happy Nest ve Beden Atölyesi çocuk aktiviteleri ile devam edecek. Giriş herkese açık ve ücretsiz olacak.

 Super Smart Health’in Kurucu CEO’su, dünya çapında tanınmış bir düşünce lideri ve liderlik gelişimi, kültür dönüşümü, stres yönetimi alanlarında dinamik bir konuşmacı, eğitimci ve danışman olan Dr. Daniel Friedland ise, Global Wellness Day kapsamında İstanbul’a gelerek bir seminer verecek.

Global Wellness Day kurucusu Belgin Aksoy; “İyi yaşam tüm dünyanın ortak hayali. Bu hayalin peşinden koşarak 2012 yılından bu yana Türkiye’de kutladığımız Global Wellness Day’in bu yıl aynı anda 71 ülkede 50’nin üzerinde elçinin öncülüğünde kutlanan uluslararası bir gün haline gelmesinden dolayı çok mutluyum” diyerek herkesi 13 Haziran Cumartesi günü Maçka Parkı’na davet etti.

Wellness’ı bir yaşam tarzı haline getirebilmek mümkün ve aslında çok basit. Global Wellness Day aşağıdaki 7 basit adımı benimsetmeyi hedefliyor.

Bugün;

  • 1 saat yürü
  • Daha çok su iç
  • Plastik şişe kullanma
  • Toprağın sunduğu gıdalarla beslen
  • Bir iyilik yap
  • Aile yemeği ye
  • 22:00’da uyu

PERA MÜZESİ

20-21 Haziran 2015

Babalar ve çocukları Pera Müzesi’nde sanatla buluşuyor.

PeraEgitim_Babalar+ve+Cocuklar

Pera Müzesi, 4-12 yaş aralığındaki çocuklara, babaları ile birlikte kutlayacakları Babalar Günü’ne özel sanat dolu bir program sunuyor. 20-21 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek “Babalar ve Çocuklar” adlı eğitim programında, babalar ve çocukları bir yandan birlikte keyifli saatler geçirirken, diğer yandan sanatsal becerilerini geliştirip hayal güçlerini keşfedecekler.

Pera Müzesi, Babalar Günü’nde 4-12 yaş grubundaki çocuklara babalarıyla birlikte katılacakları renkli ve yaratıcı bir eğitim program sunuyor. Günümüz çağdaş sanatının en sıra dışı ve ikonik isimlerinden Grayson Perry’nin “Küçük Farklılıklar” ve 20. yüzyılın çok yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton’ın “Portreler” sergileri kapsamında düzenlenen atölyelerde çocuklar ve babaları, çömlek ve moda tasarımı ile tanışacaklar.

Grayson Perry’nin seramiklerinden esinlenerek “Çanak Çömlek” yapacaklar.

20 Haziran Cumartesi günü saat 10:30 – 12:30 arasında düzenlenecek “Çanak Çömlek” atölyesinde çocuklar babaları ile birlikte, İngiliz çağdaş sanatçı Grayson Perry’nin yaratıcı dünyası ile tanışacak, sanatçının seramiklerini yakından inceleyerek farklı bir teknik olan çimdikleme yöntemiyle, çamurdan kendi çömleklerini yaratacaklar.

Çocuklar “moda tasarımı” ile tanışacak

21 Haziran Pazar günü saat 14:00 -16:00 arasında gerçekleşecek “Moda Kolaj” atölyesinde ise çocuklar ve babaları yeni moda tasarımlarına imza atacaklar. “Cecil Beaton, Portreler” sergisi kapsamında düzenlenen bu atölye çalışmasında, katılımcılar Beaton’ın fotoğraflarına konuk olan ünlüleri tanıyacak, mesleklerini tahmin etmeye çalışacak ve giysilerini tartışarak günümüzle kıyaslayacaklar.

Ücretsiz olan etkinliklere katılmak isteyen baba ve çocuklarının önceden rezervasyon yaptırması gerekiyor.

AZİZ NESİN SERGİSİ ( Tophane)

Aziz Nesin’in 100 yıllık arşivi kapsamlı bir sergiyle gün yüzüne çıktı.

Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin

Aydın, düşün insanı ve yazar Aziz Nesin’in yazılı ve görsel arşivi, doğumunun 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde “Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin 1915-2015” sergisiyle ilk kez ayrıntılı bir çalışmayla paylaşıma açıldı. Aziz Nesin’i edebiyatı, mizahı, hayat görüşü, politik duruşu ve geleceğe bıraktıkları açısından daha yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen sergi,  16 Temmuz’a kadar Tophane’deki Tütün Deposu’nda ziyaretçilerle buluşacak.

Nesin Vakfı tarafından organize edilen sergi, vakfın arşivlerini paylaşıma açarak günümüz Türkiye’sinde Aziz Nesin’i oluşturduğu ve yaşattığı değerlerle, objektif bir bakış açısıyla tanıtmayı amaçlıyor. Sergide yazarın yüz binlerce dokümandan oluşan kişisel arşivinden bir seçki, elyazması notları, eşyaları, biriktirdikleri, aldığı ulusal ve uluslararası ödüller ve kitaplarının yanı sıra, yaşamı üzerine video röportajlar ve belgeseller de yer alıyor.

Ömrüne Sığmayan Adam sergisi, Aziz Nesin’i anlatmanın yanı sıra, onun tanıklık ettiği tarihi sözlü, görsel ve yazılı belgelerle izleyiciye aktarmayı ve çeşitli tartışma platformları açmayı hedefliyor. 6-7 Eylül olayları, Sivas katliamı gibi Türkiye’nin yakın tarihinde iz bırakan olaylara, Türkiye’de sanat, edebiyat, politika gibi konulara da Aziz Nesin’in gözünden bakma, Aziz Nesin’i bilindik klişelerin ötesinde tanıma olanağı sunuyor. Aziz Nesin’in yaşamı süresince ortaya çıkardıklarının yanı sıra, ömrüne sığdıramadığı işlerine yer veriyor.

10_Davutpasa_1928 49_AnkaradaVedia_ 56A_MemurKarnesi+001 CalismaEvi_1968

Sergi yapımcılığını, yaşamını Viyana’da sürdürmekte olan küratör Işın Önol üstlenirken, arşiv çalışmaları İstanbul’da yaşayan ve 2009 yılından bu yana Aziz Nesin’in kişisel arşivi üzerinde çalışarak yeni kitaplar yayımlayan ve hemen hepsi eski yazıyla tutulmuş taslak ve notlarını Latin harflerine aktaran Esin Pervane ve Salih Bora tarafından yürütüldü. Serginin tüm taşıyıcı ahşap üniteleri, yaşamını Berlin’de sürdüren Berk Asal tarafından tasarlandı ve yine kendisinin yürüttüğü atölye çalışmaları süresince Nesin Vakfı öğrencileri ve mezunları ile kolektif bir çalışma içinde üretildi. Sergi görsel iletişim tasarımı çalışmaları Onur Kanyılmaz, Berk Asal ve Can Onart tarafından sürdürüldü. Sergi içinde yer alan ve Nesin Vakfı öğrencileri ve çalışanları ile yapılan video-röportajlar temel alınarak hazırlanan Aziz Nesin Yaşıyor belgeseli ile Nesin Vakfı fotoğrafları ise Fatih Pınar ve Burcu Kolbay tarafından hazırlandı. Serginin içeriği, Ali Nesin ve Vakıf yöneticisi Süleyman Cihangiroğlu başta olmak üzere Nesin Vakfı danışmanlığında hazırlandı. Serginin inşası ve kurulumu ise Nesin Yapı’nın desteği ile, yine Nesin Vakfı öğrencileri ve mezunları tarafından yürütüldü.

Aziz Nesin’in yaşamı ve sonrası yazarın kendi dilinden anlatılıyor.

 Sergi içeriği, Nesin Vakfı arşivinde korunan çeşitli kaynaklardan derlenen belge ve yayınlardan, Aziz Nesin’in güncelerinden, mektuplarından, notlarından, yayımlanmış ve yayımlanmamış eserlerinden, onun üzerine yapılan yazı-çizilerden, fotoğraf, karikatür, afiş ve benzeri çeşitli görsel malzemelerden, biriktirdiği, kullandığı objelerden ve metinlerden oluşuyor. Tüm bu belgeler çerçevesinde, Aziz Nesin’in kendi anlatımı üzerinden bir tarih okuması kurgulanıyor.
Tophane’de yer alan Depo İstanbul’un iki katına yayılan sergi, iki ana bölümden oluşuyor. İlk bölüm, 1915-1995 yılları arasına, yani Aziz Nesin’in yaşadığı döneme yer veriyor. Bu dönem, bir kronoloji üzerinden, yazarın kitapları, günceleri, notları, fotoğrafları ve el yazılarından alıntılarla, yine yazarın kendi dilinden anlatılıyor. Mekanın üst katında sunulan bölüm ise, 1995’ten bugüne, yaşayan Aziz Nesin’e, yani Aziz Nesin’in kendisi tarafından girişimi yapılan, yazılmış, düşünülmüş, ya da planlanmış olan ve bugün hala çalışmaları devam eden, varlığını sürdüren ürünlerine yoğunlaşıyor: Nesin Vakfı, Nesin Yayınevi, Nesin Matematik Köyü, ölümünden sonra çevrilen, basılan kitapları, bunlar arasındaki en önemli örneklerden. 1995-2015 yılları arasındaki sürece dair bu bölümün anlatısı, yine yazarın kendi dilinden, metinlerinden, notlarından yapılan bir seçki ile diline müdahale edilmeksizin hazırlandı.

Sergide Aziz Nesin’in şimdiye kadar basılmış tüm kitaplarına ulaşmak mümkün. Sergi boyunca izleyiciye eşlik eden ve Aziz Nesin’in kendi anlatımlarından, yayımlanmış ve yayımlanmamış eserlerinden, güncelerinden, notlarından tek tek seçilerek bir araya getirilmiş yaşam öyküsü, yine Esin Pervane ve Salih Bora tarafından hazırlandı ve Onur Kanyılmaz tarafından tasarlandı. Bu kolaj kapsamlı bir görsel ve metin içeriği ile sergi kitabı olarak hazırlandı. Murat Kaspar tarafından tasarlanan sergi kitabı İngilizceye Nazım Hikmet Richard Dikbaş tarafından çevrildi. Sergi 16 Temmuz tarihine kadar izleyiciye açık olacak.

Sergi Başlığı: Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin 1915-2015 

Sergi tarihleri: 9 Haziran – 16 Temmuz 2015
Mekan: Tütün Deposu, Tophane-İstanbul

ZORLU CENTER ÇOCUK PANAYIRI

zorlu3

Zorlu, 12-14 Haziran tarihleri arasında farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Meydan Katı Park Alanı’nda kurulacak panayırda konserler, çocuk oyun alanları, eğlenceyle heyecanı birleştiren super jumper, ateş gösterileri, blogger anneler ile özel aktiviteler yer alacak. Çocukların aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirecekleri panayırda, Andantino Müzikevi ve diğer sürpriz gruplar da Zorlu Center Şehir Sahnesi’nde gösterilerini sergileyecek. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Panayır Programı:

12 Haziran 2015 Cuma

Karnaval Radyo Müzikleri: 13:00-15:30

Çocuk Atölyeleri Yaşayan Tablo Yapımı: 14:30-16:30

Zero G Gravity/Super Jumper: 16:00-20:45

Sirk Atölyesi: 15:30 – 16:30 / 16:45-17:45 / 18:15-19:15 / 19:30-20:30

Styleboom & Internet Annelerıile Panayır Etkinliği: 14:30-16:30

Şehir Sahnesi “Sevender”: 19:00-20:30

Ateş Gösterisi: 20:45-21:00 / 21:15-21:30 / 21:45-22:00

zorlu-da-panayir-coskusu13 Haziran 2015 Cumartesi

Çocuk Atölyeleri Sera Kuruyoruz: 14:30-15:30 / 15:45-16:30

Karnaval Radyo Müzikleri: 13:10-14:00 / 16:30-17:00 / 19:00-19:45 / 19:50-20:30

Çocuk Atölyeleri Rüzgar Gülü Yapımı: 14:30-16:30

Zero G Gravity-Super Jumper: 13:00-20:30

Sirk Atölyesi: 13:00-14:00 / 14:30-15:30 / 16:00-17:00 / 17:30-18:45

Şehir Sahnesi Andantino Müzikevi Performansı: 15:00-16:30 / 17:00-19:00

Cry Wheel: 13:00-13:30 / 14:30-14:45 / 19:45-20:00

Ateş Gösterisi: 20:30-20:45 / 21:00-21:15 / 21:30-21:45

14 Haziran 2015 Pazar

Çocuk Atölyeleri Uçurtma Yapıyoruz: 14:30-15:30 / 15:45-16:30

Karnaval Radyo Müzikleri: 15:30-16:00 / 18:45-19:15 / 19:20-19:30 / 19:50 – 20:30

Çocuk Atölyeleri Mini Sera Yapımı: 14.30-16.30

Super Jumper Truck: 13:00-20:30

Sirk Atölyesi: 13:00-14:00 / 14:30-15:30 / 16:00-17:00 / 17:30-18:45

Şehir Sahnesi “Hintli Pandalar”: 14:00-15:30

Şehir Sahnesi “Derin Uykulu Adam”: 17:00-18:30

Cry Wheel: 13:00-13:30 / 19:00-19:15 / 19:30-19:45

Ateş Gösterisi: 20:30-20:45 / 21:00-21:15 / 21:30-21:45

 

 MARMARA PARK AVM

unnamed16 Haziran Salı

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 Kukla Atölyesi / Anadolu Esintileri

16.00 – 18.00 Gravür Atölyesi / Eski İstanbul Yapıları

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

18 Haziran Perşembe

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 El Sanatları Atölyesi / Geleneksel Sunumlar

16.00 – 18.00 Bez Bebekleri Atölyesi / Anadolu Bez Bebekleri

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

23 Haziran Salı

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 Minik Şefler Atölyesi / İftar İçin Ramazan Tatlıları–İrmik Helvası

16.00 – 18.00 Çini Atölyesi / Lalenin Sonsuzluğu

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

25 Haziran Perşembe

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 Tekstil Atölyesi / Sandık Kokan Mendiller

16.00 – 18.00 Seramik Atölyesi / Mevlana

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

30 Haziran Salı

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 El Sanatları Atölyesi/ Geleneksel Kuş Evleri

16.00 – 18.00 Bez Bebek Atölyesi  / Hacivat İle Karagöz

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

2 Temmuz Perşembe

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 Tasarım Atölyesi / Keçe Kaftanlar

16.00 – 18.00 Minik Şefler Atölyesi / İftar İçin Ramazan Tatlıları–Güllaç

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

7 Temmuz Salı

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 Minyatür Atölyesi / Mimarlar Loncası

16.00 – 18.00 Tasarım Atölyesi / Bu Keseler Çok Şeker

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

9 Temmuz Perşembe

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 Hat Sanatı Atölyesi /  Yazı Bir Sanattır

16.00 – 18.00 Nahıl Atölyesi / Şifalı Otlar

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

14 Temmuz Salı

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 Tasarım Atölyesi / Ramazan Kandilleri

16.00 – 18.00 Ebru Atölyesi  / Ebruli Desenler

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

16 Temmuz Perşembe

(7-14 Yaş)

14.00 – 16.00 El Sanatları Atölyesi / Ahşap Ayna Bezeme

16.00 – 18.00 Minik Şefler Atölyesi Ve Bayramlaşma Merasimi / Şekerlemeler

(3-6 Yaş)

14.00 – 18.00 Tasvir Atölyesi / Gölgeler Ve Suretler

14.00 –18.00 Yaratıcı Drama İle Resim Atölyesi  / Hatıralar İçimde!

Tüm Gün İstanbul Hatırası Fotoğraf Çekimi

 

KOZZY AVM

karne şenliği 873x462px 1995_original

TRUMP TOWERS AVM

Banner201506101748021314haziran64x265

 

 

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s