Odam Odam Güzel Odam!

Bir geçiş döneminin ardından tekrar merhaba…

Aslında bu geçiş dönemi desem yeni başlangıçlar mı desem daha doğru olur bilemiyorum. Taşınmamız, çocukların okul değiştirmelerini düşünürsek yeni başlangıçlar demek daha doğru olacak gibi… Bu arada çocuklar büyüdü. Bir başka yazıda bir merhaba derler. Eski yazılara bakınca insan ne kadar küçüklermiş demekten kendini alamıyor.  Bir zamanlar ördek yavrusu gibi peşimden ayrılmayan benim yavrulardan, artık “Off anne yaaa! nidalarını duymaya, kapıları çarpıp çıkıp gitme tavırlarını görmeye başladım. ( Şimdilik merdivenlerden bir alt kata kadar :)) Büyüdüler dedim ya kasettiğim fiziksel büyümeden öte … Ben onlara minik ergenler diyorum. 🙂 Öfkelenmeleri, oflamaları-puflamaları bir değişik.

Yeni eve taşındık ya bilin bakalım ilk sorun ne oldu?

“Niye ablamın odası büyük, benimkisi küçük? “

Bir gün unutulsa ikinci gün tekrarlanan bir cümleydi. İnsanın duvarları yıkıp yeniden yapası geliyor. Neyse ki geçen hafta dekorasyon fikirleri araştırması birikimlerimle, odayı daha geniş göstemeyi başardım.

Sonuç?

BEĞENDİ!!!!!

Aslında çocuklar bahane, dekorasyon şahane… Bir tutku ben de dekorasyon. Hiç durmam, üşenmem habire bir şeyler değiştiririm evde. Bazen eşyaların yerlerini, kimisinin rengini. Bazılarını daha sonra kulalnılmak üzere kaldırır, yerine yenilerini eklerim. Dolayısıyla,  bir hobi gibi olunca dekorasyon, bir bakmışsın gözün hep dekorasyon sitelerinde, DIY bloglarında.

Bir öneriyi aynen uygulamaktansa, beğindiğim ayrıntılardan  yeni bir şeyler yaratmayı daha çok seviyorum.   Ufak dokunuşlarla, büyük değişimler…

Doğal, yaşayan evler benim favorim. Yani her şey yerli yerinde, keskin hatlı mekanlardan çok doğa ile iç içe izlenimi veren, sıcacık ortamlar her zaman beni rahatlatmıştır. Bu nedenle yeni  taşındığımız evde de buna çok dikkat ettim. Evimiz bizi yansıtmalıydı. Hala kafamda bir sürü fikir var, umarım bir gün uygulama fırsatı bulurum:)

Eğer sizin de bir değişime ihtiyacınız varsa ve yeni firikirler, şık detaylar arıyorsanız aşağıdaki çocuk odası dekorasyon fikirleri size sin kaynağı olabilir.   İşte benim favorilerim:)

kids-room-decoration-idea3

Araba ve uçak tutukunu oğlum için bir numaralı favori !:)

Bebek_odası_nasıl-dizilir2

Işıklandırma ve yumuşak renklerle sıcak bir ortam…

res6

 

_.jpg__640x600_q85

İşte yaşayan bir çocuk odası. Enerji atmak için birebir:) Anaokul izlenimi veriyor ama çocuklar buna bayılır!

Mutfak tezgahının arkasıında pencere olması her zaman hoşuma gitmiştir. Yazının     konusu çocuk odası dekorasyonu ancak bunu göstermeden geçemezdim.

pencere

Görseller: Homify

 

Bu yazıya yorum yapmak ister misiniz?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s